اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

مرجع تصمیم‌گیرنده برای برگزاری کنکور ۹۹ ستاد ملی مقابله با کرونا است

مرجع تصمیم‌گیرنده برای برگزاری کنکور ۹۹ ستاد ملی مقابله با کرونا است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه مرجع تصمیم‌گیرنده برای برگزاری کنکور ۹۹ ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: سازمان سنجش باید آماده برگزاری کنکور در هر زمانی باشد.احمد همتی درباره  زمان و نحوه برگزاری کنکور سال 99، اظهار کرد: سازمان سنجش آموزش کشور باید با در نظر تمهیداتی در جهت ارائه بسته‌های بهداشتی به داوطلبان و دست اندرکاران در روزهای برگزاری کنکور آماده برگزاری کنکور باشد ولی تصمیم‌گیرنده در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا است.نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست سازمان سنجش به منظور تهیه دستکش، ماسک و ژل ضدعفونی کننده برای داوطلبان کنور، افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا باید تمهیداتی برای موارد مورد نیاز سازمان سنجش برای داوطلبان و دست اندر کاران کنکور در نظر گیرد.وی با بیان اینکه در شرایط عادی نیز برای برگزاری کنکور با مشکل کمبود فضا مواجه هستیم، ادامه داد: کنکور را باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با لحاظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود که این مسئله برگزاری آزمون کنکور را دشوار می‌کند.
این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: بنابراین ستاد ملی مقابله با کرونا باید درباره برگزاری کنکور نشست تخصصی با حضور مسئولان دست اندر کار برگزار کند و در باره این مهم تصمیم‌گیری و آن را اعلام کند. برای این منظور باید فاصله ۱.۶ متری بین هر صندلی را رعایت کرد و این امر نیازمند افزایش حوزه های برگزاری کنکور است.عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تعویق و به تأخیر افتادن زمان کنکور را نیز یکی دیگر از گزینه های پیش رو در این شرایط برشمرد و گفت: بنابراین ضرورت دارد ستاد ملی هرچه سریع‌تر در این باره اعلام نظر رسمی کند تا خانواده‌ها از بلاتکلیفی خارج شوند.

جهش قیمت طلای سیاه با عادی شدن وضعیت صنعت در جهان

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: در چین تردد در خیابان‌ها به وضعیت عادی برگشته لذا افزایش مصرف سوخت و نرخ فعالیت پالایشگاهی تقویت شده و به دنبال آن قیمت جهانی نفت کمی بالا رفته است.
هدایت الله خادمی در تحلیل قیمت نفت در معاملات بازار جهانی گفت: اگرچه صنعت در دنیا مدتی به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد اما با نزدیک شدن به پایان این بیماری درخواست‌ها برای خرید نفت و به دنبال آن قیمت‌ها به مرور افزایش پیدا می‌کنند.نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نفت کالای پرمصرفی است که همه کشورها به ویژه کشورهای صنعتی  به آن برای تولید سوخت و برق و راه انداختن سیستم حمل و نقل زمینی و هوایی نیاز دارند.وی با بیان اینکه استفاده از طلای سیاه جریانی مداوم دارد و شاید بتوان مصرف را کاهش داد اما نمی‌توان برای همیشه آن را حذف یا ذخیره کرد، افزود: هرچه صنعت در کشورها بیشتر رونق گیرد قیمت نفت نیز به میزان متعادل خود نزدیک می‌شود.عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه رسانه‌های جهانی، کاهش غیرمنتظره ذخایر بنزین آمریکا و رشد تقاضا را گزارش می‌دهند، اظهار کرد: در چین و برخی از  کشورها هم تردد در خیابان‌ها به وضعیت عادی برگشته که افزایش مصرف سوخت و نرخ فعالیت پالایشگاهی را تقویت خواهد کرد.بهای معاملات نفت در بازار نیویورک پس از این که روز چهارشنبه  به حدود یک پنجم ارزششان افزایش پیدا کردند، روز جاری حدود ۱۵ درصد رشد کرده و به ۱۷ دلار در هر بشکه رسیدند.گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا کاهش غیرمنتظره ذخایر بنزین آمریکا و رشد تقاضا را نشان داد. در چین هم تردد در خیابانها به وضعیت عادی برگشته و افزایش مصرف سوخت و نرخ فعالیت پالایشگاهی را تقویت خواهد کرد.مدیر شرکت بازرگانی «گروه انرژی مرکوریا» اعلام کرده که تولید نفت آمریکا در ماه مه دو میلیون بشکه در روز در مقایسه با مارس سقوط می کند و قیمت نفت احتمالا به کف خود رسیده است. روسیه هم اعلام کرده که تولیدش را حدود یک پنجم کاهش خواهد داد و نروژ هم از محدودیت تولید نفت خود خبر داده است.با وجود کاهش عرضه از سوی تولیدکنندگان و نشانه هایی از بهبود تقاضا، همچنان اشباع عرضه عظیمی وجود دارد که پیش از بهبود قابل توجه قیمتها باید حذف شود. ناوگانی از ابرنفتکشها که حامل ۴۳ میلیون بشکه نفت عربستان سعودی هستند در مسیر آمریکا هستند و ورود آنها اشباع عرضه در بزرگترین اقتصاد جهان را تشدید خواهد کرد.
بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ژوئن حدود ۱۵ درصد افزایش یافت و به ۱۷ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز گذشته جهش یافته بود.
بهای معاملات نفت برنت با ۱۰.۵ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته با ۱۰ درصد افزایش قیمت بسته شده بود.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به خبرگزاری اینترفکس اظهار کرد که شرکتهای روسی تولیدشان را در راستای توافق اوپک پلاس ۱۹ درصد نسبت به سطح تولید فوریه کاهش خواهند داد. نروژ که بزرگترین تولیدکننده نفت غرب اروپاست، اعلام کرده که تولیدش را در ژوئن ۲۵۰ هزار بشکه در روز و در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۳۴ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه