اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

هدف رسانه‌ها انتخابات پرشور باشد

معاون فرماندار شوشتر گفت: رسانه‌ها شرایط را برای تصمیم صحیح مردم در انتخابات دو اسفند مهیا کنند، در این بین پمپاژ آرامش به جامعه و بهبود شرایط در راستای بصیرت افزایی را در دستور کار قرار دهید.حسن کجبافی در جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند اظهار داشت: مردم برای انتخاب صحیح به اطلاعات صحیح، بصیرت، شناخت و ... نیاز دارند، این آیتم‌ها در فضایی آرام می‌تواند به کار مردم بیاید و رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند نقش بسیار مهمی ایفا کنند.وی انتخابات را یک حماسه ملی خواند و افزود: مردم ایران اسلامی با حضوری باشکوه در تشییع پیکر شهید سلیمانی، سپس در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که بی نظیر و بسیار باشکوه برگزار شد، مهیای حضوری دشمن کور کن در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.وی خاطر نشان کرد: دشمن همه تلاش خود را می‌کند تا حتی یک نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی کمتر شرکت کند، این تلاش را نیز به صورت شبانه‌روزی در رسانه‌ها و بوق‌های خود در خارج از کشور در حال جار زدن است و باید بصیرت مردم را برای حضور در انتخابات بالا ببریم.وی انتخابات را یک امری شرعی و فریضه‌ای انسانی دانست و افزود: مردم حق انتخاب دارند، این حق انتخاب 41 سال است که در کشور ایران ما در حال تحقق است، پیشتر هر ساله و چند سالی است که دو سال یکبار چنین اتفاق مهمی را در پیش داریم، مردم باید حقوق خود را به خوبی شناخته و از این حق رای خود به بهترین وجه ممکن بهره ببریند تا با گزینش بهترین‌ها برای بهبود شرایط تلاش کنیم.
کجبافی روز انتخابات را روز شعور و گزینش نهایی دانست و عنوان کرد: رقابت‌های انتخاباتی تمام می‌شود و روز انتخابات روز تجلی شعور مردم در گزینش بهترین است، همه باید به این بهترین گزینش کمک کنیم و انتخاب کنندگان را در این زمینه با فراهم کردم شرایطی آرام همراهی کنیم.
وی ضمن توصیه به رسانه‌های شهرستان شوشتر گفت: تا جایی که امکان دارد برای ایجاد شور انتخاباتی از برخی تخلف‌ها در رسانه‌ها چشم پوشی کرده‌ایم، ولی واقعا یکی از افرادی که هیچ مجوز رسمی رسانه نیز ندارد در روزهای گذشته به درج مطالبی در فضای مجازی شوشتر به دنبال جنجال آفرینی بود که تذکرات لازم به وی داده شده است.
معاون فرماندار شوشتر خاطر نشان کرد: رسانه‌های حاضر در جلسه از چنین اقدامات و اتفاقاتی بری هستند، قانون در انتخابات صراحت دارد و در این زمینه رسیدگی کننده به جرائم انتخاباتی نیز دستگاه قضاست، این مهم تنها به دلیل اینکه اجرای قانون اولویت نخست برگزار کنندگان انتخابات است تذکر داده شده است.وی رسالت خبرنگاری را با شهادت گمنام هم راستا دانست و افزود: بسیاری از رسانه‌ها خود در مراسمات شیرین و تلخ حاضرند ولی حتی در عکس ها هم نیستند، این اتفاق باعث می‌شود که خبرنگاران بدون مزد و چشم‌داشت در بسیاری از اتفاقات نادیده گرفته شوند، ولی کارشان و تاثیرگذاریشان را واقعا نمی‌توان ندید.
کجبافی آرامش جامعه را بسیار با اهمیت دانست و گفت: رسانه‌ها تلاش کنند در اخباری که درج می‌کنند، آرامش جامعه در اولویت باشد و پاسبان این آرامش باشند و حرکتی که در راستای اختلال در آرامش و امنیت باشد را انجام ندهند.وی عنوان کرد: مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنید، این حضور حداکثری تقویت نظام و باعث افزایش سطح توان سیاسی حاکمیت است، کشور ایران در بهترین شرایط مردم‌سالاری است و انتخابات در ایران مثال‌زدنی است.کجبافی تاکید کرد: در همه مراحل انتخابات اصل‌بی‌طرفی را لحاظ کردیم، این بی‌طرفی حتی در چینش معتمدین هیات اجرایی و حتی اعضای شعب اخذ رای لحاط شده است.
وی تاکید کرد: در سال‌جاری و در انتخابات مجلس شورای اسلامی 196 شعبه اخذ رای در شهرستان شوشتر در نظر گرفته شده است، از این تعداد 89 شعبه شهری و 25 شعبه به بخش میان آب، 27 شعبه به بخش شعیبیه، 55 شعبه به بخش مرکزی شوشتر اختصاص دارد.
وی عنوان کرد: در این دوره در شهر شوشتر 2 حوزه، در بخش شعیبیه دو حوزه و شهرشرافت یک حوزه جدید در نظر گرفته شده است؛ که این افزایش شعب به دلیل آسیب شناسی دوره‌های قبل بوده است.
وی عنوان کرد: در شهرستان گتوند نیز 79 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است که از این تعداد 50 شعبه در شهر گتوند و جنت‌مکان  و 29 شعبه نیز در بخش عقیلی در نظر گرفته شده‌اند.
وی تاکید کرد: در این دوره 9 هزار نفر رای اولی داریم، برای پذیرایی افراد حاضر در شعب اخذ رای نیز تدابیری اندیشیده شده است که در کمترین زمان و بهترین پذیرایی به شعب اخذ رای برسد.
معاون فرماندار شوشتر گفت: بر اساس تدابیری که اندیشیده شده است هیچ روزنه‌ای برای تقلب در انتخابات وجود ندارد، سامانه احراز هویت رای دهندگان بسیار دقیق و جامع خواهد بود.وی تاکید کرد: چون روز رای گیری در انتخابات 2 اسفند در نظر گرفته شده است، مردم رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند، این بار چون اخذ رای با سامانه احراز هویت انجام می‌شود به محض اینکه ساعات از 24 بگذرد سامانه قطع خواهد شد و به هیچ وجه امکان صدور تعرفه و اخذ رای وجود نخواهد داشت، مردم به این مهم توجه کنند.
کجبافی ناظران انتخابات را مردم عنوان کرد و گفت: نمایندگان کاندیداها در شعب اخذ رای حاضر هستند، این نمایندگان تنها باید ناظر باشند و اصلا اجازه ندارند که در روند اخذ رای در شعبه اختلال ایجاد کنند، در این زمینه اگر تخلفی مشاهده کردند به هیات نظارت بر انتخابات که در شعبه مستقر هستند اطلاع دهند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه