اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

تامین خوراک پتروشیمی شوشتر

شرکت پارس پترو شوشتر به بهره‌برداری رسید
شرکت پارس پترو تولیدکننده بنزین ، گازوئیل و انواع حلال چهارشنبه شب با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری در شوشتر به بهره‌برداری رسید.
مدیر عامل شرکت پارس پترو درحاشیه بهره برداری از این پروژه به گفت: مطالعات و ساخت این شرکت از سال ۱۳۹۵ شروع و  نیمه دوم سال ۹۸ وارد فاز تولید شد.
محسن قلی زاده ظرفیت تولید این کارخانه را ۵۰۰ هزار تن انواع حلال ، بنزین و گازوئیل عنوان کرد و افزود : برای راه اندازی این شرکت یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که ۵۰ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات بانکی تامین شده است .
وی ادامه داد: این پروژه به صورت مستقیم برای ۱۳۰ نفر و غیر مستقیم نیز برای ۲ هزار نفر اشتغالزایی کرده است.مدیر عامل شرکت پارس پترو گفت: بازار هدف این شرکت کشورهای حوزه خلیج فارس است و هم اکنون محصولات تولیدی را به کشور پاکستان پیش فروش کرده است .
وی افزود: این شرکت ماهانه حدود ۱۰ میلیون دلار برای کشور ارز آوری دارد.مدیر عامل شرکت پارس پترو ادامه داد : برای تامین مواد اولیه این شرکت روزانه حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است که انتظار می رود بانک ها برای پرداخت تسهیلات همت بیشتری داشته باشند تا شرکت از چرخه تولید باز نماند .
همچنین در این آیین از ۲۹ پروژه عمرانی با اعتباری ۴۷۷ میلیارد ریال و ۲۲ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۴۷۰ میلیارد ریال در سطح استان خوزستان با ایجاد اشتغال برای ۶۷۸ نفر رونمایی و بهره برداری شد.
برات قبادیان معاون وزیر صمت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مدیران کل استانی در این آیین حضور داشتند.

پالایشگاه شوشتر برای خرید نفت سنگین مشکلی ندارد

خوزستان استاندار خوزستان در خصوص حل مساله نقدینگی پالایشگاه پترو پارس شوشتر، گفت: جهت خرید نفت سنگین برای این پالایشگاه مشکلی وجود ندارد.
غلامرضا شریعتی در آیین افتتاح پالایشگاه پارس پترو شوشتر اظهار کرد: در طول ساخت این پروژه، همیشه همراه بوده‌ایم و پیش از این نیز در جریان ساخت پروژه، سه بار در محل حضور پیدا کرده بودم و جلساتی برای حل مشکلات موجود برگزار کردیم و خدا را شکر پروژه به نتیجه رسید.
وی بیان کرد: در خصوص حل مساله نقدینگی برای خرید نفت سنگین نیز مشکلی وجود ندارد و به رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت دستور دادم که کارهای مربوطه را سریع انجام دهد و مبلغ ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مسئولان مربوطه قرار خواهیم داد.
همچنین حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه‌گذار مربوط به این پروژه مواردی را در خصوص مسائل مالی و حمایت‌های فنی مطرح کرده است که حتما از ناحیه مسئولان مربوطه یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری خواهند شد و حتما این وزارتخانه حمایت خواهد کرد.
وی افزود: درخواست‌های دیگری وجود داشت که من حتما آن‌ها را از طریق وزارت اقتصاد و دارایی و مدیریت بانک‌ها پیگیری خواهم کرد.
امیری گفت: اگر این پروژه در مدت تقریبا قابل قبول و کوتاه به نتیجه رسیده است، حکایت از این دارد که مسئولان محترم محلی و همچنین استاندار خوزستان پای کار بوده‌اند. استاندار انصافا در حمایت از واحدهای تولیدی و کارگزاران، کم نگذاشته و اعلام آمادگی داشته است که اگر در این مسیر باز هم نیاز به کمک باشد، پیگیری خواهد کرد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه