اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

تصمیمات مهم ترافیکی شوشتر

اختصاصی شوشترنامه| نهمین جلسه شورای ترافیک شوشتر برگزار شد، این جلسه با دستور کارهای متعددی آغاز به کارکرد و در سه ساعت برگزاری مسائل مهم ترافیکی شهر شوشتر بررسی شد، تصمیمات این جلسه می‌تواند در سهولت ترافیک و تردد در سطح شهر شوشتر تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.
فرماندار شوشتر در این جلسه اظهار داشت: همه اعضای شورای ترافیک در شهرستان شوشتر به حضور در جلسه شورای ترافیک، مشورت در این زمینه و اجرای مصوبات مقید هستند و همدلی بین اعضا باعث شده تا در امور ترافیکی در سطح شهرستان توفیقات زیادی حاصل شود.
حسین پنبه‌دانه‌پور خاطر نشان کرد: هماهنگی واحدهای مرتبط با این شورا در شهرداری شوشتر با راهور در شهرستان و سایر دستگاه‌ها باعث شده تا مشکلات زیادی در سطح شهر شوشتر بررسی، تصمیم‌سازی و برطرف شوند.
وی ضمن تقدیر از هماهنگی بین بخشی که در سطح شهرستان شوشتر وجود دارد، تأکید کرد: مردم از شرایط ترافیکی شهرستان شوشتر رضایت نسبی دارند، این رضایت نسبی باید ارتقا یابد، در این زمینه همه دستگاه پیشنهادهای خود را برای شرایط ترافیکی در نوروز به این شورا ارائه کنند تا در ایام پس از انتخابات شورای ترافیک برای بررسی پیشنهادها برگزار شود.
رئیس شورای ترافیک شهرستان شوشتر با اشاره به اینکه اصلاح هندسی برخی معابر در سطح شهر شوشتر در دستور کار است، عنوان کرد: برخی از معابر در سطح شهر شوشتر باید اصلاح هندسی شود، مثلاً در بلوار چمران، خیابان شریعتی و حاشیه زیرگذر شهیدان خادم سیدالشهدا و... این اصلاح‌های هندسی باعث بهبود شرایط تردد و ارتقای سطح ایمنی می‌شود این اصلاح‌ها را در دستور کار مدیریت شهری قرار داده و به‌زودی در این زمینه اقدام خواهد شد.
پنبه‌دانه‌پور با اشاره به اینکه خروجی پمپ‌بنزین در کنار زیرگذر شوشتر باید اصلاح شود، افزود: خروجی پمپ‌بنزین و خروجی زیرگذر شوشتر تلاقی خطرناکی دارند، مصوب شده است با جابجایی پایه‌های برق در این خروجی و تغییر و اصلاح هندسی گذر این مسیر ایمن‌سازی خواهد شد؛ از طرفی با نصب نرده در آیلند وسط این بلوار تردد عابر پیاده نیز مدیریت می‌شود تا خطری جانی برای شهروندان ایجاد نگردد؛ اجرای این مصوبه به‌زودی آغاز خواهد شد.
وی به معضل پارکینگ عمومی در سطح شهر شوشتر اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بر اساس پیشنهادی که در شورای ترافیک ارائه‌شده است قرار است در خیابان شریعتی غربی از ساختمان زندان تا انتهای ساختمان هلال‌احمر به پارکینگ مورب تبدیل شود، در این گذر باید 11 پایه برق جابجا شود و شبکه برق اصلاح گردد، این مصوبه در شورای ترافیک در ابتدای اسفندماه اجرایی خواهد شد و مقومات آن از طرف شهرداری و اداره برق مهیا خواهد شد.
رئیس شورای ترافیک شوشتر گفت: با اجرای این مصوبه بخش زیادی از مشکل تأمین پارکینگ در خیابان شریعتی برطرف می‌شود و تردد و ترافیک در این خیابان اصلاح و بهبود می‌یابد.
پنبه‌دانه‌پور افزود: معضلی که در سه سال گذشته برای رفع آن تصمیم سازی شده است تردد و ترافیک زیاد پشت سرای افضل است، این خیابان که نخستین خیابان شوشتر است همیشه با ترافیک شدید مواجه است و از طرفی بخش زیادی از ترددها در این خیابان گردشگرانی هستند که برای استفاده از مناظر بافت تاریخی در حال گشت زنی در بافت هستند، در این جلسه تصمیم گرفتیم که تردد در این گذر از مسجد علی‌اصغر تا چهارراه امام خمینی(ره) را ممنوع و موانعی برای تردد ایجاد شود.
وی خاطر نشان کرد: با ایجاد این محدودیت تردد در این گذر به‌صورت پیاده راه انجام می‌شود و برای بارانداز کسبه در این منطقه نیز تدابیری اندیشیده شده است، همسایه‌ها و کسبه باید در این زمینه همکاری کنند زیرا تنها راه مدیریت ترافیک و تردد در این منطقه همین محدودیت است و بی‌شک در رونق اقتصادی این منطقه تأثیر بسزایی دارد؛ از طرفی قرار است کوچه ورودی از کنار بانک تجارت در خیابان طالقانی نیز یک‌طرفه شود تا تردد در این مسیر با سهولت انجام شود.
فرماندار شوشتر به کنترل تردد در بازار اصلی شهر شوشتر نیز اشاره کرد و افزود: در جلسه مقررشده است که یکی از ورودی‌های بازار در گام نخست مسدود شود و سایر ورودی‌ها نیز به‌مرور و در زمان کوتاهی مسدود شوند و برای بارانداز کسبه نیز تدبیری اندیشیده شده است ولی با کنترل تردد وسائل نقلیه در بازار تاحد زیادی مشکلات در این زمینه حل خواهد شد.
وی به جابجایی ایستگاه شهر شرافت و سرداران نیز اشاره کرد و گفت: تاکسی‌های این دو شهر قرار است به پشت پایانه شوشتر منتقل شوند و در این زمینه همه تاکسی‌ها باید از این مصوبه طبعیت کنند.
پنبه‌دانه‌پور عنوان کرد: ورودی شهرستان شوشتر از سوی دزفول نیازمند برنامه جامعی است، در این مسیر میدان امام حسین(ع) وجود دارد و این میدان قابلیت زیادی برای زیباسازی و منظر جالب دارد، از این مهم غفلت شده است که باید اقداماتی شهرداری در دستور کار قرار دهد.
وی گفت: تردد در این میدان باید اصلاح شود، خروجی جاده کشت و صنعت کارون که در محل ایستگاه راه‌آهن به بلوار آیت الله جزایری تلاقی می‌کند غیراصولی است، باید اصلاح شود تا خطراتی که در این مسیر با تردد  خودروهای سنگین بوجود می‌آید به حداقل کاهش یابد؛ در این زمینه نیازمند طرحی جامع هستیم تا یکبار برای همیشه اصلاح مسیر انجام شود.
وی به پیشنهادی در شورای ترافیک برای احداث میدانی در محل ایستگاه راه‌آهن شوشتر اشاره کرد و گفت: این مسئله نیازمند بازدید میدانی است، قرار است به‌زودی اعضای این شورا با حضور در محل طرح در نظر گرفته‌شده را بررسی کنند و برای اقدام در این زمینه تصمیم‌گیری شود.
وی به راه افتادن فروشگاه رفاه در این محل نیز اشاره کرد و گفت: برای ترافیک سنگین شهروندان در این محل با راه‌اندازی این فروشگاه بزرگ از ابتدای اسفند باید برای تردد در این نقطه تصمیم‌گیری شود که اعضای شورای ترافیک پیشنهادهایی در این شورا مطرح کردند که نیازمند بررسی بیشتر و کارشناسی است.
رئیس شورای ترافیک شوشتر خاطر نشان کرد: طرح احداث جداکننده وسط در خیابان شریعتی شرقی در شورای ترافیک شوشتر مصوب شده است، این طرح قرار است با مصالح همخوان با معماری شوشتر اجرا شود، شهرداری همه مقدمات کار را در این زمینه مهیا کرده است و به‌زودی شاهد اجرای این مهم خواهیم بود، قرار است در این زمینه سرعت عمل زیادی در اجرای پروژه به کار بسته شود تا برای تردد مردم در این خیابان پرتردد مشکل خاصی بوجود نیاید.
وی تأکید کرد: جلسه بعدی شورای ترافیک شوشتر که پیش از نوروز برگزار می‌شود مصوبه جدیدی نخواهد داشت و تنها به بررسی مصوبات قبل و بررسی اجرای آن‌ها در سطح شهر خواهیم پرداخت.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه