اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خدمات‌رسانی به مردم شوشتر افتخار ماست

معاون خدمات شهری شهرداری شوشتر گفت: هزینه‌های خدمات در سطح شهر شوشتر بسیار زیاد است، در بخش فضای سبز و حمل زباله تنها در صورت ارائه خدمات معمولی در سال بیش از 131 میلیارد ریال هزینه برای شهرداری در بر دارد که این هزینه‌ها به‌طور کامل تاکنون تأمین‌شده است.
محمدعلی غفلتی در گفت‌وگویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: مبلغ کل قرارداد حمل زباله 75 میلیارد و 522 میلیون و 994 هزار و 666 ریال است که 14 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه ماشین‌آلات به آن افزوده می‌شود و به رقم 92 میلیارد و 922 میلیون و 994 هزار و 666 ریال می‌رسد، بطورکلی می‌توان ادعا کرد که هزینه یک روز جمع‌آوری زباله در سطح شهر شوشتر به 254 میلیون و 583 هزار و 547 ریال می‌رسد که رقمی قابل‌توجه است.
وی به هزینه نگهداری فضای سبز در سطح شهر شوشتر اشاره کرد و افزود: مبلغ کل قرارداد فضای سبز 52 میلیارد 547 میلیون ریال است که با افزوده شدن هزینه‌های جانبی به این مبلغ رقمی بالغ‌بر 7 میلیارد و 792 میلیون و 323 هزار و 610ریال به این ارقام افزوده می‌شود و هزینه ماشین آلایت در این بخش 2 میلیارد و 180 میلیون ریال است که با افزوده شدن به رقم‌ها به مبلغ 62 میلیارد و 519 میلیون و 329 هزار و 490 ریال می‌رسد، یعنی هزینه نگهداری فضای سبز در سطح شهر شوشتر روزانه رقمی بالغ‌بر 171 میلیون و 285 هزار و 834 ریال است که رقمی قابل‌توجه است.
وی به سایر فعالیت‌ها در حوزه خدمات شهری پرداخت و افزود: یکی از فعالیت‌ها در حوزه خدمات شهری پخش آسفالت است، در این بخش در دو قسمت فعالیت‌های شهرداری و پیمانکار پخش آسفالت می‌توان گزارش داد.
غفلتی درباره فعالیت‌های شهرداری در بخش پخش آسفالت تاکید کرد: در بخش پخش آسفالت شهرداری شوشتر با نیروهای خود بالغ‌بر 33 میلیارد و 662 میلیون و 500هزار ریال آسفالت تولید و پخش کرده است که با این میزان 122 هزار و 474 متر از معابر شهر آسفالت شده است.
وی به فعالیت‌ پیمانکار پخش آسفالت در سطح شهر شوشتر نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در این بخش بالغ‌بر 8 میلیارد و 800 میلیون ریال آسفالت پخش‌شده است و بیش از 32 هزار متر از معابر شهر شوشتر توسط پیمانکار پخش آسفالت شهرداری شوشتر آسفالت شده است که در عبور و مرور مردم تأثیر بسیار خوبی داشته است.
معاون خدمات شهری شهرداری شوشتر تاکید کرد: در جمع نیروهای شهرداری و پیمانکار پخش آسفالت شهرداری رقمی بالغ‌بر 42 میلیارد و 462 میلیون و 500 هزار ریال آسفالت را برای 154 هزار و 474 متر معابر سطح شهر پخش و معابر را آسفالت کرده‌اند که این اتفاق بسیار میمون باعث ارتقای سطح رضایتمندی مردم شریف شوشتر شده است.
وی به سایر فعالیت‌ها در حوزه خدمات‌شهری اشاره کرد و افزود: بخش دیگری از فعالیت‌های خدمات شهری شهرداری فعالیت در حوزه مبلمان شهری است، شهرداری در این بخش فعالیت‌های بسیار زیادی در قریب به یک سال گذشته انجام داده است، این اقدامات بسیار چشم‌گیر و باعث رضایتمندی مردم شریف در سایر مناطق و نواحی شهر شده است.
غفلتی با اشاره به فعالیت‌ها در بخش خرید مخازن سطل زباله بزرگ در سطح شهر شوشتر اظهار کرد: در کمتر از یک سال گذشته 250 مخزن بزرگ حمل زباله با قیمت هر کدام 12 میلیون ریال خریداری و با رقم 3 میلیارد ریال این سطل‌های بزرگ خریداری و برای استفاده در معابر شهری مستقرشده‌اند.
معاون خدمات شهری شهرداری شوشتر با اشاره به فعالیت در حوزه تندرستی و ایجاد فضایی مفرح برای شهروندان در پارک‌های محله افزود: نسب ست‌های بازی کودکان در پارک‌های سطح شهر به این واحد خدماتی سپرده‌شده است که به بهترین نحو اجراشده است.
وی تاکید کرد: در یک سال گذشته شش ست پلی‌اتیلن بازی کودکان در سطح شهر شوشتر نصب‌شده است که قیمت هر مجموعه ست 700 میلیون ریال است و رقمی بالغ‌بر 4 میلیارد و 200 میلیون ریال برای خریداری شدن این ست‌های بازی کودکان هزینه شده است و این ست‌ها در حال حاضر برای استفاده عموم نصب شده‌اند.
وی درباره فعالیت‌های واحد تاسیسات در بخش خدمات شهری تاکید کرد: در این بخش فعالیت‌های نورپردازی، پایه چراغ، روشنایی معابر شهری و پارک‌ها رقمی بالغ‌بر 7 میلیارد و 918 میلیون و 939 هزار و 500 ریال هزینه در برداشته است.
وی عنوان کرد: در بخش امانی که زیر نظر خدمات شهری شهرداری شوشتر فعالیت می‌کند، جدول کاری معابر شهری، بتن‌ریزی و کف‌پوش گذاری معابر رقمی بالغ‌بر 4 میلیارد و 905 میلیون و 423 هزار و 440 ریال هزینه در برداشته است که این رقم به یک سال گذشته در این واحد اختصاص دارد.
وی به فعالیت‌های واحد موتوری شهرداری شوشتر اشاره کرد و افزود: خرید قطعات و دستمزدها در این واحد در یکسال گذشته رقمی بالغ‌بر 16 میلیارد و 211 میلیون ریال بوده است.
غفلتی به قرارداد و هزینه‌های جانبی در کشتارگاه شوشتر نیز اشاره کرد و عنوان کرد: در بخش کشتارگاه شوشتر بالغ‌بر 3 میلیارد و 480 میلیون و 483 هزار ریال هزینه شده است که با این اقدامات بخش زیادی از مشکلات بهداشتی در این کشتارگاه نیمه‌صنعتی برطرف شد و رضایتمندی دستگاه‌های نظارتی در این حوزه را در برداشت.
معاون خدمات شهری شهرداری شوشتر خاطر نشان کرد: در کشتارگاه شوشتر احداث سردخانه و سامان‌دهی فضاها بسیار با دقت توسط پیمانکار اجرا شد و این فعالیت‌ها باعث بهبود شرایط در این فضای خدماتی شده است.
وی به کارخانه‌های آسفالت شهرداری شوشتر در یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: احداث استخر قیر، تعمیر و نگهداری و خرید قیر و گازوئیل شهرداری شوشتر در این کارخانه‌ها در یک سال گذشته 12 میلیارد و 118 میلیون 250 هزار ریال هزینه در برداشته است.
وی به اجرای استخر قیر کارخانه آسفالت شهرداری شوشتر اشاره کرد و افزود: اجرای این استخر قیر باعث شد تا مشکلات شهرداری در حوزه ذخیره‌سازی قیر به حداقل کاهش یابد و مشکلات برای دپوی قیر برطرف شود این مهم باعث شد تا روند آسفالت معابر شهری با سرعت انجام شود.
وی تاکید کرد: همه هزینه‌های تأمین‌شده برای فعالیت در حوزه خدمات شهری از بخش جاری شهرداری شوشتر تأمین‌شده است، یعنی مردم با پرداخت عوارض خود در این بخش با شهرداری همکاری می‌کنند، از مردم شریف شوشتر تقاضا مندیم در پرداخت عوارض شهرداری همکاری داشته‌باشند تا خدمات‌رسانی در این حوزه به بهترین وجه اجرا شود.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه