اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

شوشتر میزبان بین‌المللی 20 پایگاه جهانی میراث فرهنگی

فرماندار شوشتر از میزبانی بین‌المللی پایگاه‌های ثبت جهانی ایران با محوریت یونسکو خبر داد و افزود: مهمانانی از یونسکو و وزارت گردشگری به شوشتر سفر می‌کنند.
حسین پنبه دانه‌پور در نشستی که به منظور هماهنگی امور این گردهمایی بزرگ و مهم در شهرستان شوشتر تشکیل شده بود، اظهار داشت: شوشتر داشته‌های زیادی برای عرضه به جهان دارد، متاسفانه برای برجسته‌سازی این داشته‌ها تاکنون بسیار ضعیف اقدام شده است.
وی افزود: استان خوزستان دارای سه اثر ثبت جهانی است، شوش، چغازنبیل و سازه‌های آبی تاریخی شوشتر، این گردهمایی با محوریت شوشتر و به مدت چهار روز برگزار می‌شود و قرار است کارگاه آموزشی در این زمینه برگزار شود و مدرسان از یونسکو اعزام شوند.
وی عنوان کرد: سناریو بازدید، برجسته‌سازی داشته‌ها، عرضه صحیح توانمندی‌ها و ... از جمله مسائلی است که باید مدنظر باشد و بکوشیم تا از این فرصت چهار روزه برای معرفی جهانی، جهان شهر شوشتر بهترین بهره را ببریم.
فرماندار شوشتر با اشاره به داشته‌های گردشگری شوشتر افزود: شوشتر در بخش گردشگری زیرساخت مناسبی ندارد ولی استعدادهای مناسبی در این شهرستان وجود است که باید تلاش کنیم تا برای شکوفایی این استعدادها بهترین بهره برداری را انجام دهیم.
وی برگزاری این نشست چهار روزه را در شوشتر نشان از پیگیری‌های مستمر در این حوزه دانست و افزود: برای گرفتن میزبانی در شوشتر خواهش کردیم، جدال کردیم و از همه ظرفیت‌های خود بهره بردیم، امیدواریم از این فرصت برای شوشتر بهترین استفاده برده شود.
پنبه‌دانه‌پور با اشاره به اینکه برای سرمایه‌گذاری در حوزه میراث فرهنگی همیشه آغوشمان باز است، تاکید کرد: از همه ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و داشته‌ها در این شهرستان بهره می‌بریم و هرچه لازم باشد برای حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام خواهیم داد.
وی گفت: نگاه‌مان به گردشگر باید تغییر کند، گردشگر برایدیدن فرهنگ ما به شوشتر سفر می‌کند، نمی‌توانیم نازیبایی‌ها را در این بخش به نمایش بگذاریم، در حوزه گردشگری باید فرهنگ‌سازی را سرلوحه کارها قرار داد.
فرماندار شوشتر خاطر نشان کرد: زمانی بازاریان شوشتر برای یکطرفه شدن خیابان در روز جمعه و ممنوعیت تردد گردشگران در بازار برای محدودیت‌های ترافیکی گلایه داشتند، این مشکل با همکاری راهور و سایر دستگاه‌ها برطرف شده است، آماده‌ایم برای بهبود شرایط دست به چنین تغییراتی بزنیم.
وی با اشاره به تخصصش در بافت فرسوده افزود: همه شهرداری‌ها برای اعمال تخفیف ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده اقدام نمی‌کردند، زیرا بانک‌ها در پرداخت این تخفیفات کوتاهی کردند، ولی شهرداری شوشتر اعلام آمادگی کرده است که در این زمینه با مصوبه شورای اسلامی این مشکلات را برطرف کند.
وی خاطر نشان کرد: شهرداری شوشتر انصافا همراهی خوبی دارد، شورای اسلامی شهر نیز در این زمینه همکاری می‌کند و باید در انتظارها از شهرداری و شورای اسلامی شهر داشته‌ها و توانمندی‌های موجود در این دستگاه نیز مدنظر باشد.
پنبه‌دانه‌پور تاکید کرد: موزه شهرداری نیز در حال پیگیری است، ابتدا باید برای دوایری از شهرداری که در ساختمان مدنظر هستند فکری کرد، بعد برای تحویل ساختمان اقدام خواهد شد.
شهردار شوشتر نیز در این نشست تاکید کرد: شهرداری شوشتر توانمندی‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد، از این توانمندی‌ها برای جذب سرمایه‌گذار بهره خواهیم برد.
عباس اسکندری‌نیا افزود: داشته‌های شهرداری به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای عرضه به سرمایه‌گذاران در حال تدوین است و آمادگی همکاری با سرمایه‌گذاران در این زمینه را داریم و با آغوش باز از آنها استقبال می‌کنیم.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه