اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

چهار پروژه جدید شهرداری شوشتر بزودی فعال می‌شوند

اختصاصی شوشترنامه| شهردار شوشتر از اجرای قریب‌الوقوع چهار پروژه در شوشتر با همکاری اداره بازآفرینی شهری، شهرداری شوشتر و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد و گفت: به‌زودی شاهد آغاز این پروژه‌ها هستیم.
عباس اسکندری‌نیا در گفت‌وگویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: چهار پروژه در اداره بازآفرینی شهری استان خوزستان به شوشتر اختصاص‌یافته است که شامل آسفالت راه‌های دسترسی دره نو، ورودی روستای مهدی و فرعی‌ها، ساخت و نصب المان زیبای محله خروس طلایی و آسفالت کوچه مرعشی است.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در مرحله مناقصه عمومی هستند و به‌زودی با تعیین پیمانکار عملاً وارد فاز اجرایی می‌شوند و فعالیت عمرانی در آن‌ها آغاز می‌شود.
شهردار شوشتر عنوان کرد: این پروژه‌ها بااعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد ریال تعریف‌شده‌اند و تأمین اعتبار این پروژه‌ها نیز انجام‌شده است که جا دارد از معاونت بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان به این منظور نیز تشکر کنم.
اسکندری‌نیا درباره تعریف این پروژه‌ها افزود: به نظر من پروژه‌ها در مکان‌های خوبی تعریف‌شده است و با اجرای آن‌ها می توان شاهد بهبود کیفیت زندگی مردم در آن مناطق مؤثر باشیم.
وی به پروژه‌های آسفالت در سطح شهر شوشتر نیز اشاره کرد و عنوان کرد: بالغ‌بر 70 هزار مترمربع در همه مناطق شهری شوشتر آسفالت معابر انجام‌شده است، این پروژه‌ها به نحوی مطالبه عمومی مردم بودند و بی‌شک ادامه خواهند داشت.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آسفالت‌های انجام‌شده از قیر رایگان اهداشده به شهرداری و منابع داخلی تأمین شد که بخش زیادی از مناطق شهری را توانستیم درحد توان زیرپوشش این پروژه قرار دهیم.
وی به تغییرات اعمال‌شده در نیروهای انسانی شهرداری اشاره کرد و گفت: مشکل قرارداد نیروهای انسانی شهرداری را حل کردیم، این معضل در روزهای نخست انتصاب من پاشنه آشیل شهرداری شده بود که به‌صورت قانونی و باهدف بهبود شرایط کاری نیروهای شهرداری انجام شد.
شهردار شوشتر خاطرنشان کرد: تاحد زیادی مشکل بیمه پرسنل شهرداری حل‌شده است و فشارها بر شهرداری و شورای اسلامی شهر برای رفع مشکلات صنفی کارکنان شهرداری برطرف شده است.
وی به رفع مشکلات ساختمان آتش‌نشانی شهرداری شوشتر اشاره کرد و تأکید کرد: ساختمان آتش‌نشانی به دلیل بدهی 21 میلیارد تومانی ضبط‌ شده بود، در این مدت انتصاب توانستیم با پرداخت 9 میلیارد تومان از بدهی تاحد زیادی فشارها را در این زمینه کاهش دهیم.
اسکندری نیا گفت: شهرداری شوشتر در ماه‌های گذشته درآمدزایی بسیار خوبی انجام داده است، این درآمدزایی تاحد زیادی مشکلات شهرداری را حل کرده ولی بدهی‌های بسیار سنگین شهرداری از قبل باعث می‌شود تا چابکی شهرداری کند باشد و تاحد زیادی نتوان تحرک سریعی در پروژه‌های عمرانی داشته باشیم.
شهردار جوان شوشتر با اشاره به اینکه شفاف‌سازی و مدیریت منابع موجود در شهرداری یکی از منابع کاهش هزینه‌های شهرداری به شمار می‌آید، تأکید کرد: شهرداری شوشتر درگذشته مخزنی در واحد موتوری داشت که در آن گازوئیل به‌صورت فله‌ای تخلیه می‌شد و هر خودرویی که نیاز داشت روزانه ازآنجا سوخت برداشت می‌کرد، الآن با نصب مخزن 50 هزار لیتری و نصب نازل در این مخزن عملاً شهرداری میزان مصرف سوخت خودروهای خود را شفاف محاسبه می‌کند، این مهم به مدیریت مصرف، مدیریت منابع و شفاف‌سازی مخارج شهرداری در این واحد کمک شایانی کرده است.
وی عنوان کرد: برای نصب تأسیسات و راه‌اندازی مخزن 50 هزار لیتری سوخت در واحد موتوری شهرداری شوشتر بیش از 400 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم، این هزینه بسیار بجا شده است و با تدابیر اندیشیده شده در سایر بخش‌های این واحد الآن می‌توان ادعا کرد با افزایش هزینه‌ها و .... واحد موتوری با 50 درصد هزینه‌های قبلی مدیریت می‌شود.
وی درباره درآمدزایی در شهرداری شوشتر نیز تأکید کرد: رشد درآمدزایی در گزارشی که در شورای اسلامی شهر ارائه شد مشخص و اعلام‌شده است در همه آیتم‌های درآمدزایی شهرداری شوشتر رشد فاحش و قابل‌توجه ای نسبت به قبل داشته است، این نشان از اعتماد مردم به مجموعه شهرداری و موفقیت شهرداری در جلب اعتماد شهروندان عزیز است.
وی به میزان بدهی‌های شهرداری اشاره‌ای نکرد و گفت: میزان دقیق بدهی‌های شهرداری مشخص نیست، شهرداری تا سال 94 حسابرسی شده است، نیاز است بار دیگر شهرداری حسابرسی شود، از این رو منتظر موافقت و تائید شورای اسلامی شهر هستیم که تا پایان سال مالی 97 که تیر 98 به پایان می‌رسد حسابرسی شهرداری انجام شود، تا هم درآمدها، بدهی‌ها و ... مشخص شوند.
وی به دیگر اقدامات انجام‌شده در شهرداری شوشتر اشاره کرد و افزود:  راه‌اندازی دفتر بازآفرینی شهری از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد راه‌اندازی این دفتر در محل ترمینال شوشتر در مراحل نهایی است و منتظر حضور مسئولان کشوری برای افتتاح آن هستیم.
وی افزود: به‌منظور فراهم شدن شرایط مناسب برای تفریح در شب آب‌نمای میدان باطنی و آب‌نمای آبشار رنگین‌کمان شوشتر را راه‌اندازی مجدد کردیم، برای بهبود تردد ورود خودرو به ساحل را ممنوع کرده و خدمات‌دهی در کنار ساحل را افزایش داده‌ایم تا شهروندان در شب ساعاتی مفرح و به‌یادماندنی را در کنار ساحل بی‌نظیر شوشتر تجربه کنند.
وی به معضلاتی که در جزیره شوشتر وجود دارد، اشاره کرد و گفت: در بخش جزیره مشکلاتی وجود دارد، سیل فروردین‌ماه سال جاری خسارت‌هایی به آلاچیق‌های موجود در این منطقه زده است، این آلاچیق‌ها نیازمند ترمیم هستند، از طرفی با بازگشایی جزیره نگران عرق شدگی‌های متعدد هستیم، زیرا در این منطقه آب از شتاب زیادی برخوردار است و احتمال غرق شدن مسافران و گردشگران زیاد می‌شود.وی تأکید کرد: بخشی از پل شناور موجود در این منطقه که به دلیل سیل خسارت‌دیده بود، به سرقت رفته است، سیم بسیار قوی نگهدارنده این پل بار دیگر تهیه‌شده است و به‌زودی با وصل شدن پل تردد به این منطقه آغاز می‌شود، وسائل امدادی، بلندگوهای دستی و... برای هشدار به گردشگران و مسافران در حاشیه رودخانه تهیه‌شده است که به محل بازگشایی تردد گردشگران در اختیار تیم امداد و نجات در این محل قرار می‌گیرد.اسکندری‌نیا عنوان کرد: لکه‌گیری آسفالت معابر شهری با سرعت و کیفیت بسیار مناسب ادامه دارد و این مهم در دستور کار روزانه بخش خدمات شهری قرار دارد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه