اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

قریب به 87 درصد جمعیت هدف شوشتر کنترل فشار شدند

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: قریب به 90 درصد جمعیت هدف تعیین شده برای طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در شهرستان شوشتر کنترل فشار شده اند که این رقمی قابل توجه و زحمات برای رسیدن به این رقم قابل ستایش است.
فرهاد ابول نژادیان در گفت و گویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در شهرستان شوشتر83 هزار و 35 نفر کنترل فشار شده اند و این رقم قریب به 90 درصد جامعه هدف تعیین شده برای دست اندرکاران بخش سلامت شهرستان شوشتر است.
وی به آمارهای تهیه شده در این طرح اشاره کرد و گفت: در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون جمعیت بالای 30 سال شهری 61 هزار و 228 نفر و جمعیت بالای 30 سال روستایی 34 هزار و 497 نفر هستند که جمعا 95 هزار و 835 نفر به عنوان جمعیت هدف این طرح به شمار می آمدند.وی تاکید کرد: از بین 95 هزار و 835 نفر 83 هزار و 35 نفر به کنترل فشار شده اند، این یعنی 86.64 درصد که رقمی قابل قبول در این طرح به شمار می آید.
وی با تاکید بر اینکه غربالگری ها بسیار دقیق انجام شده است، خاطر نشان کرد: 55.39 درصد افراد غربالگری شده دارای فشار خون طبیعی، 32.55 دارای طبیعی بالا، 2.95 درصد مشکوک به بیماری فشار خون بالا، 9.03درصد نیز مبتلا به فشار خون بالا هستند.
ابول نژادیان تاکید کرد: میانگین فشار در جامعه هدف 7.9 درصد و فشار خون کنترل شده است شامل 5.55 درصد بوده اند.
این مقام مسئول با اشاره به آمارهای دیگری که در این طرح بدست آمده است، گفت: 1.14 درصد جامعه هدف بیماری فشارخون با کنترل مطلوب هستند، 2.16 درصد نیز بیمار فشارخون با کنترل نامطلوب به شمار می آیند.رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر عنوان کرد: 0.24 درصد از جامعه هدف نارسایی کلوی با فشارخون نامطلوب دارند و 0.27 درصد نیز نارسایی کلیه با فشارخون در محدوده قابل قبول فشار قرار دارند.
وی از دست اندرکاران و مجموعه شهرستان شوشتر در راستای برگزاری این طرح ملی و بسیج همگانی برای کنترل فشار خون تشکر کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه