اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

لیست امید تا پشت درب مجلس بود؛ما دیگر با امیدی ها کاری نداریم!

به نظر می‌رسد قرار است سال آخر آبستن برخی حوادث باشد! محمدرضا عارف، مرد همیشه ساکت امیدی‌ها، چند روزی است، سکوت خود را شکسته و امروز رسما برای ریاست مجلس نام نویسی کرده است؛ نام نویسی که راه را بر هرگونه ائتلاف امیدی‌ها بسته و اصولگرایان را در یک دوراهی قرار می‌دهد؛ بنابراین، در صورتی که بخواهند مانند سال‌های گذشته کاندیدا داشته باشند، لیست آن‌ها قطعی خواهد بود و اگر با مستقلین ائتلاف کنند، باید برخی گزینه‌های آنها را یک سال دیگر در مجلس تحمل کنند.
اما به نظر می‌رسد قرار است سال آخر آبستن برخی حوادث باشد! محمدرضا عارف، مرد همیشه ساکت امیدی‌ها، چند روزی است، سکوت خود را شکسته و امروز رسما برای ریاست مجلس نام نویسی کرده است؛ نام نویسی که راه را بر هرگونه ائتلاف امیدی‌ها بسته و اصولگرایان را در یک دوراهی قرار می‌دهد؛ بنابراین، در صورتی که بخواهند مانند سال‌های گذشته کاندیدا داشته باشند، لیست آن‌ها قطعی خواهد بود و اگر با مستقلین ائتلاف کنند، باید برخی گزینه‌های آنها را یک سال دیگر در مجلس تحمل کنند.
خبر‌های رسیده حکایت از این دارد که اصولگرایان در نشستی در اردوگاه باهنر، با لاریجانی توافق کرده‌اند که او تنها نامزد ریاست مجلس از طرف اصولگرایان باشد. در مقابل لاریجانی و فراکسیون مستقلین از نایب رئیسی دهقان و مصری حمایت کنند.
چنین ائتلافی می‌تواند صندلی‌های نایب رئیسی را از پزشکیان و مطهری پس بگیرد، اما مسأله اینجاست که این افراد نیز در جایگاه هیأت رئیسه، حاضر به دفاع از باور‌های اصلاح طلبان نیستند و همین باعث شده تا در خود فراکسیون امید نیز موافقان و خالفانی داشته باشند.
با این حال، فراکسیون امید امروز نظر قطعی خود را در خصوص انتخابات هیأت رئیسه اعلام و اسامی و کاندیداهای خود را نیز رسانه ای کرد؛ بنابراین، با اعلام این موضوع، دیگر بحث ائتلاف در جناح اصلاح طلب مجلس منتفی است و این فراکسیون، مستقل وارد کارزار انتخابات خواهد شد.
اما در سوی دیگر ماجرا، فراکسیون مستقلان مجلس هستند. این فراکسیون ریاست لاریجانی بر مجلس را خط قرمز خود قرار داده و اعضای این فراکسیون اعتقاد دارند در صورتی که هر یک از فراکسیون‌ها بپذیرند لاریجانی رئیس بماند با وی وارد معامله خواهند شد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: کمیته بررسی موضوع انتخابات هیأت رئیسه در فراکسیون مستقلان، مسئولیت انتخابات را بر عهده گرفته و این کمیته در حال بررسی جوانب گوناگون موضوع است.
وی گفت: فراکسیون هنوز در خصوص هیأت رئیسه به جمع بندی خاصی نرسیده است؛ اما چیزی که مشخص است این که امید‌ی ها درک می‌کنند و من امیدوارم بتوانند به نتیجه هم برسند.
وی در پاسخ به این که شما با امیدی‌ها قصد ائتلاف ندارید، گفت: زمانی که امیدی ‌ها رئیس انتخاب کرده اند، دیگر راهی برای ائتلاف باقی نگذاشته اند؛ به عبارت دیگر، راه همه ائتلافی ها را بسته اند.
وی در ادامه یادآور شد: پیش شرط مستقلان مجلس این بود که لاریجانی باید رئیس مجلس باشد. اگر اصولگرایان هم حاجی بابایی یا هر فرد دیگری را به عنوان رئیس انتخاب کنند، ما با آن‌ها هم ائتلاف نخواهیم کرد. اگر رئیس انتخاب نکرده باشند، می‌نشینیم و روی سایر گزینه‌ها با یکدیگر حرف می‌زنیم.
این نماینده مجلس در پاسخ به این که چرا راه خود را با امیدی‌ها جدا کردید، گفت: این گونه نبود و انتخابات در آن زمان یک اجماع انتخاباتی بود. ما هیچ چیزی را امضا نکردیم؛ لیستی بود به نام لیست امید که تا دم در مجلس بود و بعد از آن، ما دیگر با امیدی‌ها کاری نداشتیم.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه