اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

زیرگذر شوشتر؛ تسریع روند تکمیل و بهره‌برداری بزودی

شاید بسیاری یاد داشته باشند که روند اجرایی زیرگذر شوشتر در ماه‌های منتهی به نوروز 98 بسیار سرعت گرفته بود، همه مردم با این روند سریع فکر می‌کردند که بی‌شک زیرگذر در نوروز به بهره‌برداری می‌رسد، ولی متأسفانه به دلیل برخی مشکلات این مهم محقق نشد.
زیرگذر شهیدان خادم سیدالشهدا در 22 بهمن با باز شدن مسیر و جمع‌آوری کارگاه عملاً وارد فاز جدید عملیاتی شد، در این محل با جمع‌آوری کارگاه و باز شدن مسیر تردد از عرشه زیرگذر آغاز شد، همین امر باعث شد تا بخش زیادی از ترافیک موجود در محل اجرای این پروژه برطرف شود و عملاً فشار روانی بر مسئولان شهرداری و مدیریت شهری کاسته شود.
تلاش بسیار زیاد شهردار جوان شوشتر در روزهای منتهی به 22 بهمن، همراهی فرماندار، مشاور و پیمانکار باعث شد تا وعده مهندس اسکندری برای باز شدن مسیر تردد در روز پیروز انقلاب اسلامی محقق شود و تلاش برای فاز بعدی این وعده یعنی تردد در زیرگذر تا نوروز از سر گرفته شود.
مشکلات زیادی بر سر راه تحقق این وعده وجود داشت، از طرفی برخی مشکلات مالی شهرداری در روزهای منتهی به نوروز تاحدی به‌زعم نویسنده موانعی برای تحقق این وعده به وجود آورد، از طرفی مشکلات حقوقی نیز در این مسیر بر اتمام پروژه سایه افکند که روند اجرایی را قدری را طولانی کرد.
در روزهای گذشته بار دیگر فعالیت عمرانی در این پروژه آغاز و با سرعت بسیار زیادی در جریان است، آلموتورهای موردنیاز در سراسر پروژه تخلیه و کارگران و پیمانکار به کار گرفته‌شده در محل پروژه مستقر و به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت عمرانی در جریان است.
شهردار شوشتر که به همراه اعضای شورای اسلامی شهر شوشتر از محل پروژه بازدید کردند، در محل کارگاه این پروژه در گفت‌وگویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: اولویت اصلی شهرداری شوشتر اتمام پروژه زیرگذر است زیرا معتقدیم این پروژه باید بسیار زودتر از این‌ها به پایان می‌رسید.
عباس اسکندری نیا با اشاره به روند اجرای این پروژه و پیشرفت فیزیکی آن خاطرنشان کرد: زیرگذر شوشتر بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، فقط بخش‌هایی از پروژه باقی‌مانده است که به‌زودی به‌سرعت به پایان می‌رسد و شاهد بهره‌برداری از پروژه خواهیم بود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر آلموتور بندی کف جاده که باید سرتاسر پروژه انجام شود آغازشده و با سرعت ادامه دارد، این مهم بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده‌ای که از سوی پیمانکار ارائه‌شده است به همراه بتن‌ریزی مسیر که با فرآیند خاصی انجام شود، یک ماه بطول می‌انجامد.
شهردار شوشتر درباره جمع‌آوری آب‌های سطحی در این پروژه خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین بخش در جمع‌آوری آب‌های سطحی حفر گذرگاه عبوری لوله بود، این مهم به‌طور کامل انجام‌شده است و پیمانکار در حال لوله‌گذاری مسیر است، به‌زودی شاهد اتمام این بخش از پروژه نیز خواهیم بود.
وی تأکید کرد: پس از لوله‌گذاری مسیر حفرشده، نصب چراغ‌های برق و جدول‌گذاری در محل تردد، شاهد آسفالت و بازگشایی مسیر خواهیم بود، اگر مشکل خاصی پیش نیاید در دو ماه آینده شاهد بهره‌برداری از پروژه خواهیم بود.
شهردار شوشتر درباره سایر فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر شوشتر تأکید کرد: آسفالت معابر شهر شوشتر با سرعت بسیار زیادی در حال انجام است و این مهم باعث رضایتمندی مردم شریف شوشتر شده است.
وی با اشاره به اختصاص قیر رایگان به شهرداری شوشتر عنوان کرد: در شهرداری شوشتر زیرسازی، آسفالت معابر با سرعت در حال انجام است و تاکنون بیش از 80 هزار متر مربع از معابر شهر شوشتر آسفالت شده است.
وی به مکان‌هایی که تاکنون در شوشتر آسفالت شده نیز اشاره کرد و گفت: ورودی روگذر شهرک نورمحمدی، بالیگا، قسمت‌هایی از پل شهید محمدی، برخی از خیابان‌های آزادگان، بخش‌هایی از عرشه زیرگذر شهیدان خادم سیدالشهدا و... در هفته‌های گذشته آسفالت شده است و روند لکه گیری از معابر شهری نیز بر سرعت در حال انجام است.
وی تأکید کرد: اولویت من تقسیم عادلانه پروژه‌ها و فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر شوشتر است، این عدالت باید در توزیع اعتبارات و برخورداری از امکانات حتماً اجرا شود و در این زمینه دقت لازم را به کار می‌گیریم تا همه بخش‌های شهر شوشتر از این امکانات و اعتبارات بهره‌مند شوند.
اسکندری نیا افزود: زیباسازی منظر شهری در دستور کار شهرداری شوشتر قرار دارد، دراین‌بین می‌کوشیم تا با تعریف پروژه‌هایی در سراسر مناطق سه‌گانه شهرداری همه مردم از این مهم بهره‌مند شوند، از سویی رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار شهری نیز در اولویت کاری قرار دارد.
وی تأکید کرد: از همه مردم برای همکاری با شهرداری، پرداخت عوارض و حقوق شهرداری کمک می‌خواهم، همه به یاری شهرداری بیایند و درزمینهٔ عمران و آبادانی شهر خود سهمی ایفا کنند.
شهردار شوشتر گفت: وقتی شهرداری شوشتر توانمند باشد می‌تواند جدول‌گذاری، آسفالت و ... را در دستور کار قرار دهد و از سویی زیباسازی شهر و توسعه شهر شوشتر را رقم بزند، این مهم با مشارکت مردم در امور و پرداخت عوارضات شهرداری محقق می‌شود.
اسکندری نیا با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته تلاش کردیم پرداخت حقوق در اولویت کاری باشد افزود: در دوران سرپرستی 9 حقوق، یک عیدی و 11 ماه بیمه معوق کارمندان شهرداری پرداخت‌شده است، این‌ها بخشی از پرداختی‌های شهرداری در بخش پرسنلی است.
آنچه در ماه‌های گذشته به‌خوبی شاهد آن هستیم، تسریع در اجرای فعالیت‌های عمرانی، بهبود شرایط شهر و تغییر منظر شهری است، اگرچه تا رفع فرسودگی و خمودگی از چهره شهر راه زیادی برای طی کردن باقی است، ولی در ماه‌های گذشته گام‌هایی اساسی در راستای تحقق این مهم برداشته‌شده است، استفاده از نیروهای بومی، توانمند و باروحیه برای فعالیت‌های عمرانی تاکنون در سطح شهرستان خوب جواب داده است، باشد تا این مهم برای سایر انتصاب‌های شهرستان شوشتر در دستور کار و شهرداری شوشتر به‌عنوان الگویی موفق سرلوحه قرار گیرد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه