اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

غربالگری ۹۸ درصدی جمعیت شهرستان شوشتر

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر از غربالگری ۲۰۱ هزار و ۵۰۳ نفر از جمعیت تحت پوشش این دانشکده معادل ۹۸ درصد جمعیت کل شهرستان با همکاری نیروهای معاونت بهداشت، معاونت آموزش و تحقیقات و نیروهای جهادی خبر داد.

دکتر نایب فدایی اظهار داشت: از کل تعداد غربالگری شده ۱۸ هزار و ۶۰۴ نفر از طریق مراجعه به سامانه خود اظهاری و درج اطلاعات سلامت، غربالگری شده اند که ۸۳ درصد از آن دسته که براساس اطلاعات سامانه خوداظهاری نیاز به پیگیری حضوری داشته اند نیز توسط نیروهای خدوم معاونت بهداشت بصورت حضوری پایش و غربال شده اند.
 دکتر فدایی افزود: در شهر شوشتر جمعاً  ۹۲ هزار و ۸۷۸ نفر، شهر سرداران ۱۱ هزار و ۳۶۷ نفر و شهر شرافت ۱۷ هزار و ۵۵۸ نفر  غربالگری شده اند و در بخش شعیبیه نیز شهر گوریه با ۷ هزار و ۵۷۰ نفر، زوویه ۱۰ هزار ۴۷۵ نفر و در ابوعظام نیز ۴۶۴۶ نفر غربالگری شده اند.
 معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر تصریح کرد: از کل جمعیت غربالگری شده پس از روشن شدن وضعیت سلامتی آنان، ۱۶۸۳ نفر به استراحت در منزل توصیه شدند و  ۷۴۳ نفر نیز نیاز به پیگیری فعال روزانه داشتند که سریعاً اقدامات لازم برای آنان انجام شد، همچنین ۲۵۷ نفر برای اقدامات بیشتر به مرکز ۱۶ ساعته ارجاع شدند و در مجموع ۳۴۸ نفر نیز تا کنون در این مرکز خدمات مربوط به کرونا را دریافت کرده اند.
 دکتر نایب فدائی در پایان گفت: از همکاران عزیزم شامل بهورزان، مراقبین سلامت، پزشکان و پرستاران و دیگر زحمتکشان در معاونت بهداشت، معاونت آموزش و تحقیقات دانشکده و نیروهای جهادی که در این راه کمک کردند تشکر می کنم و از مردمی که همکاری و همدلی داشتند نیز به نوبه خود سپاسگزارم و بار دیگر تاکید می کنم که کرونا تمام نشده و خطر شیوع و انتقال آن همچنان به قوت خود باقیست لذا از آحاد مردم می خواهیم تا حد امکان در خانه های خود بمانند و از تجمع و دید و بازدید و... پرهیز نمایند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه