اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

دوشنبه سیاه کرونایی شوشتر

از روزی که ویروس کرونا در جهان شناخته شده است، آمارهای اعلامی وضعیت خودمراقبتی در شهرهای ایران و خوزستان را به خوبی گوش‌زد می‌کنند، در این مدت 46 روزی که از ورود این ویروس به کشور می‌گذرد 18 فروردین سیاه‌ترین روز کرونا در شوشتر به شمار می‌آید.

به گزارش شوشترنامه، در 24 ساعت گذشته در شهرستان شوشتر هفت مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا شناسایی قطعی شده است و یک مورد نیز متاسفانه فوت شده است.
فرماندار شوشتر در این زمینه در گفت و گویی اختصاصی با شبکه خبری نامه اظهار داشت: محدودیت‌های زیادی در سطح شهرستان شوشتر اعمال شده است، ولی متاسافانه مردم از بعد از روز طبیعت با ساده‌انگاری این بیماری خطرناک و کُشنده منازل را بیشتر ترک کردند و شرایط را برای شیوع بیماری فراهم کردند.
حسین پنبه‌دانه‌پور افزود: بسیاری از مردم شهرستان شوشتر در خانه‌ها مانده‌اند و خود قرنطینگی را سرلوحه کار قرار داده‌اند؛ تاکسی‌ها، بازاریان و.. همه با تعطیلی درآمدخود در خانه مانده‌اند، نمازهای جماعت و جمعه تعطیل شده ولی برخی کم‌توجه، بی مبالات و سهل‌انگار با زیرپا گذاشتند توصیه‌های بهداشتی شرایط شیوع این بیماری را فراهم و امنیت بهداشتی شهروندان را به خطر انداخته اند، از نظر شرعی هم که به این موضوع توجه کنیم واقعا ابتلای فردی که همه موازین بهداشتی را رعایت کرده است توسط افراد کم توجه گناه است.
واقعا شهروندانی که با خودمراقبتی در خانه‌ها مانده و کسب و کار خود را محدود کرده تا این ویروس نابود شود چه گناهی کرده‌اند که شماری بی‌مبالات و کم توجه به هشدارها باید باعث تشدید شرایط کنونی و امتداد این محدودیت‌های اعمالی شوند؛ 
فرماندار شوشتر در این زمینه تاکید کرد: بی‌شک محدودیت‌ها تشدید و شرایط سختگیرانه‌تر خواهد شد و با هرگونه مظاهر نقض هشدارهای بهداشتی به شدت برخورد خواهد شد.
وی تاکید کرد: بیماری در شوشتر مدیریت نشده است، جهش یکباره این بیماری در شهرستان شوشتر نشان از طغیان دارد، امید است این طغیان مقطعی باشد ولی با شرایطی که در سطح شهر قابل مشاهده است گمان نمی‌کنم چنین باشد و تعدادی معدود خطر ابتلای اکثریت را فراهم و از نابودی و محدودیت این ویروس جلوگیری می‌کنند.
بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور محترم، با افرادی که با عدم توجه به دستورات بهداشتی سلامت جامعه را برهم زنند و در صورت بیماری در فضای سالم جامعه حضور یابند و یا بیماری خود را کتمان کرده و شرایط را برای ابتلای دیگران فراهم کنند به شدت برخورد می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه