اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

گام‌های استوار شعیبیه در مسیر توسعه

بخشدار شعیبیه از سرعت بازسازی مناطق سیل‌زده این بخش محروم خبر داد و گفت: ترمیم سیل‌بند به پایان رسیده است.
شوشترنامه | باقر چعب در گفت‌و‌گویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: 3 هزار و 500 واحد مسکونی در اثر سیل سال بهار سال‌جاری خسارت دیده‌اند، از این تعداد 2 هزار و 300 واحد ترمیم نیاز داشته و یکهزار و 200 واحد نیازمند تجدید بنا بودند.
وی افزود: از 2 هزار و 300 واحد مسکونی که در بخش شعیبیه نیازمند ترمیم بودند، 100 درصد ترمیم شده اند و مردم در منازل خود سکونت دارند.وی به یک‌هزار و 200 واحد مسکونی تجدید ساخت در این منطقه اشاره کرد و گفت: 70 درصد واحدهای مسکونی به زیر سقف رسیده‌اند و سرعت عمل خوبی دارند.
بخشدار شعیبیه شوشتر تاکید کرد: در مقوله اعطای وام و تائید پرونده خسارت نیز به صورت میدانی اقدام شده است و همه پرونده های تشکیل شده در این بخش محروم تائید شده و برای پرداخت وام های بلاعوض و سایر تسهیلات مشکل خاصی وجود نداشته است.
وی با اشاره به اهتمام استاندار خوزستان به این منطقه افزود: در این منطقه استاندار خوزستان برای کلنگ‌زنی منازل مسکونی تشریف آوردند که جای تقدیر دارد.
وی به ترمیم سیل‌بندهای موجود در این منطقه اشاره کرد و افزود: 65 کیلومتر سیل‌بند در این منطقه وجود دارد، بر اساس شرکت مشاور دزآب که از سوی استاندار خوزستان مسئول ترمیم و بازسازی سیل‌بند شده است 42 کیلومتر از سیل‌بند نیازمند ترمیم است.
وی خاطر نشان کرد: همه مناطقی از سیل بند که بر اثر سیل 98 شکسته شده بود و مشکل داشت ترمیم شد، بخش‌هایی که نیازمند افزایش ارتفاع بوده است نیز در دستور کار است که بزودی برای اقدامات آتی فعالیت‌ها آغاز می‌شود.
بخشدار شعیبیه شوشتر به سرعت عمل در ترمیم و ساخت سیل‌بند در منطقه شعیبیه شوشتر اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهای استانداری خوزستان شهرستان شوشتر در مقام نخست از نظر احجام و سطح فعالیت در ترمیم و اصلاح سیل بند است و این مهم نشان از اهتمام به این مهم است.
وی افزود: اعتبار پیمانکار اخذ شده از سوی استانداری خوزستان تامین می‌شد و سازمان همیاری‌ها و دهیاری‌های خوزستان در این زمینه مامور شده بود، در شرایط کنونی سیل بند شعیبیه هیچ نقطه شکستگی ندارد.

*اراضی طرح 550 هزار هکتاری تکمیل شده است
بخشدار شعیبیه شوشتر افزود: تعهداتی در طرح 550 هزار هکتاری در شعیبیه وجود دارد، این تعهدات به صورت کامل اجرایی شده و بخشی نیز به کشاورزان تحویل شده است.
وی افزود: بخشی دیگر که هنوز به کشاورزان تحویل نشده نیز تکمیل شده است و بزودی برای تحویل به کشاورزان آماده خواهد شد.
وی مزایای این طرح را برای کشاورزان این منطقه بسیار زیاد عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح باعث بهبود کشت و برداشت محصول شده است و از طرفی هزینه تسطیح اراضی کشاورزان کاملا پرداخته شده و افزایش بهره روی کشاورزان را در پی داشته که بعث رونق منطقه شده است.

*روشنایی معابر بخش شعیبیه بی‌وقفه اجرا می‌شود
بخشدار شعیبیه شوشتر به اهتمام ویژه برای روشنایی معابر این منطقه اشاره کرد و گفت: به این منظور با اداره برق شهرستان شوشتر جلسه مشترکی برگزار شد و تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ شده است.
وی عنوان کرد: در همه بخش شعیبیه مناطقی که نیازمند روشنایی معابر هستند با اعلام دهیاری و همکاری اداره برق شهرستان شوشتر و مساعدت در تامین اعتبار این اتفاق روشنایی معابر تامین می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: برای روشن‌سازی معابر در این منطقه برنامه‌ای تهیه شده است و به نوبت در حال روشن کردن مناطق هستیم، در این زمینه همکاری اداره برق شهرستان شوشتر بسیار خوب ارزیابی شده است.

*آماده‌سازی معابر شعیبیه و بهبود تردد
بخشدار شعیبیه شوشتر گفت: برای بهبود تردد در بخش شعیبیه 2 هزار و 500 کامیون شن در معابر این بخش تخلیه و تسطیح شده است تا به هنگام بارندگی مشکل خاصی بوجود نیاید.
وی افزود: همه خیابان‌ها در روستاها و معابر اصلی و فرعی شن ریزی شده‌اند و تردد در معابر اصلی و فرعی بهبود یافته است.
چعب خاطر نشان کرد: این مهم توسط تعاونی دهیاران در بخش شعیبیه انجام شده است.

*بازسازی معابر 23 روستا در بخش شیعبیه
بخشدار شعیبیه شوشتر خاطر نشان کرد: بازسازی 17 روستا در بخش شعیبیه شوشتر آغاز شده است، این تعداد روستا قرار است از اعتبارات سیل بازسازی شوند.
وی خاطر نشان کرد: شش روستای دیگر نیز در دستور کار بازسازی معابر هستند، این روستاها قرار است با اعتبارات تعاونی دهیاری‌های بخش شعیبیه بازسازی و تردد در این معابر تسهیل شود.

*وضعیت آب شرب شعیبیه بهبود یافته است
بخشدار شعیبیه شوشتر گفت: در ماه‌های گذشته وضعیت آب شرب در منطقه شعیبیه شوشتر بهبود یافته است، حوضچه‌های آرامش آب لایروبی شده اند، و کیفیت آب ارتقا یافته است.
چعب تاکید کرد: در غرب شعیبیه طرحی برای 16 روستا در چهار فاز در نظر گرفته شده است و قرار است در چهار مرحله ساخته شود.
وی تاکید کرد: در این طرح چاه آب مورد نیاز حفاری، مشخص شده است و کیفیت آب آن نیز بسیار عالی ارزیابی شده است و بزودی برداشت آب از این چاه آغاز می‌شود.
وی به مجریان این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح را قرار است آب و فاضلاب روستایی خوزستان و قرارگاه آبادانی سپاه پاسداران اجرا کنند.
وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح مشکل تامین آب در غرب شعیبیه بطور کامل رفع خواهد شد و مشکل آب شرب در شرق شعیبیه نیز پیشتر با لایروبی حوضچه‌ها و رفع نواقص بهبود یافته است.
وی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا در مراحل اول تنها زیرساخت‌های مورد نیاز تامین شوند و سپس برای احداث پارک و فریحگاه‌ها اقدام کنیم.

*مردم از کشت و صنعت امام خمینی(ره) انتظار دارند
بخشدار شعیبیه شوشتر گفت: کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر در روزهای پیش از سیل، سیل و پس از سیل همکاری بسیار خوبی با مردم در بخش شعیبیه داشته است، ولی مردم انتظار بیش از این دارند.
چعب خاطر نشان کرد: مردم انتظار دارند ردیف استخدامی ویژه برای مردم در این منطقه ایجاد شود، امکان اشتغال در این شرکت برای آنها فراهم شود و در این زمینه می‌خواهیم که مسئولان توجه ویژه به مردم در این منطقه داشته باشند.
به گزارش خبرنگار شوشترنامه، مسیرهای تردد در منطقه شعیبیه از آسفالت مناسبی برخوردار نیست، وضعیت باید در این زمینه بهبود یابد، به نظر می‌رسد سیل‌های سال 95 و 98، شلتوک کاری در دو طرف جاده و تردد بسیار زیاد ماشین آلات سنگین در معابر منتهی به این بخش محروم باعث شده تا جاده‌های این منطقه فرسوده و نیاز به توجه بیشتر داشته باشند. بهتر است در شرایط کنونی برای نگهداری جاده‌ها در این منطقه اقدام شود و پس از اتمام عملیات های عمرانی در این منطقه برای بهسازی جاده ها اقدام شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه