اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

رضایت کامل از دفاتر پیشخوان دولت شوشتر

اختصاصی شوشترنامه| مدیر کل ثبت احوال خوزستان در بازدیدی از دفتر خدمات پیشخوان دولت شهید کجباف شوشتر عنوان کرد: دفاتر خدمات پیشخوان دولت در شهرستان شوشتر خدمت رسانی بسیار خوبی به مردم دارند و از سطح خدمات این دفاتر رضایت داریم.
مجتبی فاطمی افزود: در سطح شهرستان شوشتر دفاتر خدمات پیشخوان دولت زیادی وجود دارد، مردم از این دفاتر رضایت دارند، چون مردم رضایت دارند ثبت احوال هم راضی است، هر گونه نارضایتی از این دفاتر را به ثبت احوال گزارش دهید و در اسرع وقت با دفاتر برخورد خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: در استان خوزستان هیچ دفاتر پیشخوان دولتی اجازه دریافت کپی شناسنامه ندارد، تنها برای مواردی خاصی که تغییرات در شناسنامه اعمال شده و یا دفتر سند ازدواج دارای مشکل باشد این کپی ها دریافت می‌شود که بسیار محدود است و به شمار نمی‌آید.
وی درباره عنوان کرد: کارت ملی هوشمند در استان خوزستان 3.6 میلیون نفر واجد شرایط دارد، تا پایان سال 97 بیش از سه میلیون نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند و 600 هزار نفر دیگر باقی مانده است، در سال‌جاری باید 600 هزار نفر باقیمانده نیز برای این مهم اقدام می‌کردند که از این تعداد 280 هزار نفر اقدام کرده است؛ بر این اساس 91 درصد جامعه آماری واجد شرایط تاکنون برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند.
فاطمی تاکید کرد: تاکنون 20 هزار کارت ملی هوشمند نیز در دفاتر پیشخوان دولت وجود دارد که متقاضیان با وجود دریافت پیامک برای حضور و تحویل کارت مراجعه نکرده‌اند، در صورت عدم مراجعه و عودت کارت متقاضی بار دیگر باید هزینه‌ای برای دریافت پرداخت کند، شهروندان برای دریافت کارت‌های خود اقدام کنند.
وی به مشکلات و وقفه‌ای که در صدور کارت ملی هوشمند بوجود آمده بود اشاره و افزود: در حال حاضر مشکل بوجود آمده برطرف شده است و صدور کارت از هفته گذشته در سراسر کشور از سر گرفته شده و مردم می‌توانند منتظر دریافت کارت‌های خود باشند.
وی با توصیه‌ای در این زمینه تاکید کرد: عکسی که برای کارت ملی هوشمند از متقاضی گرفته می‌شود باید بسیار باکیفیت باشد، این تصویر در محل گرفته می‌شود و باید پس از گرفتن تعدادی تصویر متقاضی عکسی که می‌پسندد را برای کارت ملی هوشمند استفاده کنند، مردم مطلع باشند که خود باید تصویر کارت خود را پسند کنند و با رضایت آنها این تصویر در کارت درج می‌شود.
فاطمی تاکید کرد: در استان خوزستان شناسنامه جدید باید طرف مدت 72 ساعت صادر و به متقاضی تحویل شود، در این زمینه همه ادارات شهرستانی در این زمینه اهتمام ویژه دارند؛ برای صدور کارت ملی هوشمند آن دسته از شهروندانی که توانایی حرکتی ندارند در شهرها با هماهنگی اداره ثبت احوال و در روستاها با هماهنگی دهیاران و بخشداران واحد سیار به منزل آنها مراجعه می‌کند و مقدمات صدور کارت فراهم می‌شود.
وی گفت: در 10 ماهه نخست سال 98 در استان خوزستان 82 هزار و 871 واقعه تولد ثبت شده است، از این تعداد 63 هزار و 945 واقعه شهری و 18 هزار و 926 واقعه روستایی است،از این تعداد 40 هزار و 270 تولد دختر و 42 هزار و 601 تولد پسر بوده اند.
مدیر کل ثبت احوال خوزستان عنوان کرد: در 10 ماهه نخست سال 98 در استان خوزستان 17 هزار و 752واقعه وفات ثبت شده است و در همین مدت 30 هزار و 890 واقعه ازدواج که 28 هزار و 354 واقعه ازدواج شهری و 2 هزار و 536 ازدواج روستایی بوده است.
وی تاکید کرد: در 10 ماهه نخست سال‌جاری 7 هزار و 786 واقعه طلاق در خوزستان ثبت شده است و در همین مدت 87 هزار و 989 فقره شناسنامه مکانیزه و جدید صادر و به مردم تحویل شده است.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه