اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

شوشتر توانمندی برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی را دارد

شوشترنامه| مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: شوشتر توانمندی برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی را دارد و به این دلیل برای برگزاری جشنواره اسب اصیل و خالص عرب شوشتر هر کمکی لازم باشد می‌کنیم.
افشین حیدری در نشست مشترکی که به‌منظور برگزاری جشنواره اسب اصیل و خالص عرب در شوشتر برگزارشده بود، اظهار داشت: شوشتر توانمندی زیادی دارد، در حوزه برگزاری رویدادهای بزرگ این شهرستان همیشه روسفید و موفق ظاهرشده است، این اتفاق تنها نتیجه همدلی مسئولان و مردم در زمینه برگزاری این همایش‌ها و رویدادهاست.
وی افزود: یادم می‌آید روزی که شوشتر در تیرماه 88 ثبت جهانی شد، سازمان میراث فرهنگی بر این باور بود که شوشتر زیرساخت‌های موردنیاز را برای برگزاری جشن ثبت جهانی با حضور رئیس‌جمهور ندارد و مقرر شد که این جشن در تهران برگزار شود، مردم و معتمدین این شهر با مسئولان سازمان صحبت کردند و این جشن به‌صورت آبرومندانه‌ای در شوشتر برگزار شد و افتخاری ماندگار برای این شهرستان ثبت گردید.
وی با تأکید بر اینکه این رویدادها باید سالانه و به نظم برگزار شود، خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین اتفاقی که می‌تواند یک شهر را و یک‌خطه را مانا و ماندگار کند، چنین رویدادهایی است که باید به‌درستی تعریف شود و به‌درستی برگزار شود و صدالبته به‌درستی انعکاس یابد.
حیدری با تأکید بر اینکه در چهارمین سال برگزاری جشنواره اسب اصیل و خالص عرب شوشتر این رویداد بسیار موردتوجه است، عنوان کرد: رویداد اسب اصیل و خالص عرب در شوشتر هم موردتوجه فدراسیون اسب‌دوانی است و هم موردتوجه فعالان این حوزه است، این رویداد باید امسال باقدرت، کیفیت و نظم خاصی برگزار شود، برای این مهم هر کمکی لازم باشد در کنار مردم و فعالان این عرصه در شوشتر هستیم.
وی به اتفاقاتی که در حوزه ورزش استان خوزستان افتاده است اشاره و افزود: استان خوزستان پس از جنگ تحمیلی زیرساخت‌های نابودشده‌ای داشت، در دوران بازسازی نیز تجهیز و بازسازی اماکن ورزشی اصلاً موردتوجه و اولویت نبود، به این دلیل تلاش کردیم تا بخش زیادی از زیرساخت‌های استان را در حوزه ورزش بازسازی و تقویت کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان عنوان کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی وجود داشت که باید تکمیل می‌شد، برخی از این پروژه‌ها از طریق ماده 27 و ماده 88 واگذار شد تا از توان‌بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بهره ببریم، بخشی دیگر نیز در حال تکمیل و تجهیز هستند.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های زیادی برای تقویت زیرساخت‌های خوزستان کرده‌ایم، افزود: تلاش کرده‌ایم که هدف‌گذاری تزریق یک هزار میلیارد تومان در بازه زمانی 5 سال به پروژه‌های ورزشی استان خوزستان محقق شود، برای نیل به این هدف از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده و می‌کنیم.
وی خوزستان مرکز تحولات و رویدادهای ورزشی دانست و گفت: به‌جز مواردی معدود که وزیر ورزش و جوانان به استان برای سیل و... سفرکرده‌اند در سفرهای ده‌گانه دکتر سلطانی‌فر به خوزستان همیشه افتتاحیه‌های بزرگ و خوبی داشته‌ایم که این افتتاحیه‌ها ادامه خواهد داشت.
وی به حمایت‌های استاندار خوزستان نیز اشاره کرد و تأکید کرد: دکتر شریعتی واقعاً استانداری جوان، جوان دوست و ورزشی است، توجه وی به حوزه ورزش بسیار عالی است و همیشه ایشان در این زمینه به اداره کل ورزش و جوانان خوزستان کمک کرده و همراه بوده‌اند.
وی به تفاهم‌نامه‌های مهم اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با شهرداری‌های خوزستان اشاره کرد و افزود: اداره کل ورزش و جوانان خوزستان به‌زودی با 76 شهرداری استان خوزستان تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌کند و در این زمینه می‌کوشیم تا زیرساخت‌های فعالیت‌های ورزشی را در شهرها توسعه دهیم.
حیدری به تجهیز مدارس استان خوزستان به امکانات ورزشی اشاره کرد و افزود: امکانات ورزشی تاکنون به 500 مدرسه شهرستان شوشتر تزریق‌شده است و در تلاش هستیم تا این تعداد رشد فزاینده‌ای داشته باشد، برای شهرستان شوشتر نیز 25 ست کامل ورزشی برای مدارس در نظر گرفته‌شده است که در دو روز آینده اهدا می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در تجهیز زندان‌های استان خوزستان نیز اهتمام ویژه داشته‌ایم و در این زمینه از همه ظرفیت‌ها بهره بردیم.
وی به سالن ورزشی شهر شرافت نیز اشاره کرد و گفت: در شهر شرافت سالن ورزشی وجود داشت که تعمیر و تجهیز آن انجام می‌شود، برای احداث سالن ورزشی ویژه بانوان در شوشتر نیز همه اقدامات را انجام دهید، مجوز ماده 23 اخذ شود در اعتبارات امسال یا سال آینده برای آن تلاش می‌کنیم.
وی به ساخت خانه جوان در شوشتر اشاره کرد و گفت: در بخش خانه جوان چند بار پیمانکار اخذ شد و فعالیت متوقف‌شده است، قول می‌دهم که خانه جوان شوشتر نخستین خانه جوان خوزستان ساخته و بهره‌برداری شود، البته اداره کل ورزش و جوانان در تعمیر و تجهیز خانه جوان شوشتر در ملک میراث فرهنگی هزینه بسیار خوبی کرده است.

*شوشتر آماده برگزاری جشنواره اسب اصیل عرب
به گزارش شوشترنامه، فرماندار شوشتر در نشست شورای ورزش شهرستان شوشتر که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار داشت: شوشتر و مردم ورزش دوست و خونگرمش از همه ظرفیت‌های مورد در سطح شهرستان برای برگزاری رویداد جشنواره اسب اصیل و خالص عرب بهره برده‌اند و آماده برگزاری این رویداد هستیم.
حسین پنبه‌دانه‌پور خاطرنشان کرد: رویداد اسب اصیل و خالص عرب در شهرستان شوشتر رویدادی فرا استانی و ملی است و داورانی بین‌المللی در آن حضور دارند، بسیار باعث دلگرمی است که این رویداد در شهرستان شوشتر با استقبال بسیار زیادی مواجه است.
وی افزود: مانند سال قبل از همه ظرفیت شورای اداری و شورای تأمین در سطح شهرستان بهره خواهیم برد، امسال همه مشکلاتی که سال قبل با آن مواجه بودیم رو برطرف می‌کنیم.
وی به هزینه‌های برگزاری این جشنواره اشاره کرد و عنوان کرد: امسال هزینه‌ها بسیار زیاد شده است، فقط برای حضور داوران در شوشتر و فقط بلیت هواپیما هزینه 690 میلیون ریالی باید در نظر بگیریم، می‌خواهیم که اداره کل ورزش و جوانان نیز در این زمینه نقشی برای دلگرمی مردم داشته باشد.
پنبه‌دانه‌پور تأکید کرد: حاضریم بیش از وسع شهرستان نیز در این زمینه هزینه کنیم، جشنواره ملی و بین‌المللی است باید در خورشان نام کهن شهر شوشتر برگزار شود.

*روی کمک شهرداری حساب کنید
به گزارش شوشترنامه، شهردار شوشتر در این نشست اظهار داشت: شوشتر دارای توانمندی‌های زیادی در حوزه ورزشی است، استعدادهای زیادی دارد، تجهیز اماکن ورزشی و بهبود شرایط برای جوانان از الزامات است که امید است به این مهم توجه شود.
عباس اسکندری‌نیا خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته مهندس حسینی منجزی در حوزه ورزش و جوانان شوشتر بسیار خوب اقدام کرده است، این جوان باانگیزه توانسته است حوزه ورزش را متحول کند، هر کمکی لازم بوده انجام داده‌ایم می‌دهیم.
وی تأکید کرد: شرایط اقتصادی شرایط خوبی نیست، ولی برای حوزه ورزش در شهر شوشتر هر کمکی لازم باشد روی شهرداری هم حساب کنید حضور خواهیم داشت و مشارکت می‌کنیم.
وی افزود: مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، فردی توانمند، بزرگوار و سخت‌کوش است از حضورشان در شوشتر به بهترین نحو بهره ببریم و از ایشان تقاضای کم نداشته باشیم.

*آغاز احداث پیست سوارکاری در شوشتر
به گزارش شوشترنامه، رئیس اداره ورزش و جوانان شوشتر در نشست شورای ورزش شهرستان شوشتر اظهار کرد: پیست سوارکاری شهرستان شوشتر به‌زودی با حضور مسئولان در شهرستان کلنگ زنی می‌شود و فعالیت در آن برای ساخت آغاز خواهد شد.
اسماعیل حسینی منجزی افزود: آرزوی دیرینه فعالان حوزه سوارکاری و اسب‌داری در شهرستان شوشتر راه‌اندازی این پیست است و به‌زودی شاهد این مهم خواهیم بود.
وی به فعالیت در حوزه زیرساخت‌های ورزشی در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته با تلاش‌های سردار گیلانی، فرماندار جوان و مدیرکل سخت‌کوش دستاوردهای زیادی در حوزه ورزش بدست آمده است که واقعاً جای تقدیر دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شوشتر تأکید کرد: پیست موتور کراس شوشتر در سال‌های گذشته تملک زمین شد، آماده‌سازی شد و سال قبل در این پیست رویدادی ورزشی برگزار شد، واقعاً در تأمین زیرساخت‌های ورزشی تلاش زیادی شده است.
حسینی منجزی به زیرساخت‌ها در شهرهای اقماری شوشتر نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در شهر شرافت و گوریه محلی به نام زمین ورزشی وجود داشت که خاکی بودند، الان این زمینه‌ها چمن شده و تنها نیازمند فنس‌کشی برای برگزاری فعالیت‌های ورزشی است، امید است در این زمینه اهتمام ویژه‌ای به کار بسته شود.
وی عنوان کرد: در ورزشگاه تختی شوشتر چهار زمین چمن در نظر گرفته‌ایم، این زمینه‌ها بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، در ورزشگاه تختی مشکل نور زمین چمن باید حل شود که در تلاش هستیم این مشکل برطرف گردد.
وی تأکید کرد: زورخانه شهدا در ورزشگاه تختی بازسازی کامل شده است، سالن کشتی و بوکس و ژیمناستیک نیز آماده بهره‌برداری هستند که واقعاً در این سالن‌ها زحمت‌کشیده شده است.
حسینی منجزی به شاخص‌های ارزیابی در حوزه ادارات کل ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: در حوزه قهرمانی، در شهرستان شوشتر وقتی اداره ورزش و جوانان را تحویل گرفتیم 21 قهرمان کشوری داشتیم، در بازه زمانی هشت ماه این تعداد را به 80 نفر و در سه سال به 124 نفر رساندیم، یعنی 400 درصد رشد، این موفقیت‌ها حاصل نشده است مگر با اهتمام مسئولان به‌ویژه سردار گیلانی، فرماندار محترم و مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان که واقعاً تقدیر می‌کنم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه