اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

تشکیل هیئت عالی سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری شوشتر

شهردار شوشتر از تشکیل هیئت عالی اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداری شوشتر خبر داد و گفت: مشارکت مردم و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرداری شوشتر تسهیل می‌شود.
عباس اسکندری نیا در گفت و گویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار داشت: هیئت عالی اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداری شوشتر به منظور بررسی و تصویب اطلس جامع سرمایه‌گذاری و مشارکت شهری در شوشتر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و پرسنل شهرداری نخستین جلسه خود را برگزار کرده است.
وی افزود: این اطلس نحوه مشارکت مردمی، بخش خصوصی، داشته‌های شهرداری برای مشارکت با سرمایه‌گذار و افق شهر شوشتر در بخش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را مشخص می‌کند و با تصویب آن می‌توان ادعا کرد بخش زیادی از مسیر حضور سرمایه‌گذار و بخش خصوصی تسهیل شده است.
وی از مشاور قوی که برای تدوین این اطلس در نظر گرفته شده است، نیز سخن به میان آورد و عنوان کرد: مشاوری قوی برای تدوین این اطلس در نظر گرفته شده است، وی دارای تجربه بسیار زیادی در تدوین چنین برنامه‌ها و سندهای بالادستی در شهرداری‌های کشور دارد.
شهردار شوشتر خاطر نشان کرد: برای تدوین این اطلس باید هم به قوانین عمومی، آیین نامه مالی شهرداری‌ها و قانون شوراهای اسلامی شهر اشراف کامل داشت، تجربه مشاور انتخاب شده به خوبی اشراف بر این سه حوزه را تائید و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور سرمایه‌گذاران قوی و توانمند در شهر شوشتر باشیم.
وی به پرونده‌های سرمایه‌گذاری شهرداری شوشتر نیز اشاره کرد و گفت: قرار است شهرداری شوشتر داشته‌های خود را اعم از پارک‌، زمین، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اختیارات قانونی را به پرونده‌های مستقلی برای حضور سرمایه‌گذاران تبدیل کند و برای حضور سرمایه‌گذاران فراخوان صادر کند، این پرونده‌ها در حال تدوین و بزودی اعلام عمومی می‌شوند.
شهردار شوشتر به اشاره به اینکه شهرداری‌های توانمند در سطح کشور به خوبی توانسته‌اند از توان بخش خصوصی بهره ببرند، عنوان کرد: شهرداری‌های تهران، تبریز و.... به خوبی از این فرصت‌ها بهره برده‌اند، شوشتر نیز توانمندی بسیار بالقوه‌ای در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد، باید این داشته‌ها به پکیج‌های قابل ارائه تبدیل شود تا بتوان امید داشت با شرکت در همایش‌های سرمایه‌گذاری از بخش خصوصی برای حضور در شوشتر دعوت به عمل آورد.
اسکندری نیا خاطر نشان کرد: ساحل بکر رودخانه، سازه‌های آبی شوشتر و آب و هوایی استنثنائی در پاییز، زمستان و بهار همه داشته‌هایی است که می‌تواند در کنار همت شهرداری شوشتر برای استقبال از سرمایه‌گذاران قرار گیرد و بستر را برای حضور در بخش‌های مختلف فراهم سازد.
وی خاطر نشان کرد: بزودی در سطح شهر شوشتر با حضور نمایندگان رسانه‌ها، اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندار و ... از اطلس سرمایه‌گذاری شهرداری شوشتر رونمایی خواهد شد و در این باره اطلاعات بسیار با ارزشی به جامعه در اختیار قرار می‌گیرد.

*آسفالت معابر شهری ادامه خواهد داشت
شهردار شوشتر همچنین از آسفالت معابر شهری در بافت تاریخی شوشتر خبر داد و گفت: در بخش های زیادی از بافت تاریخی کوچه‌ها و محلات در حال آسفالت هستند، با تاکید بر سرعت عمل بر کیفیت مناسب آسفالت نیز تاکید داریم.
اسکندری نیا با اشاره به اینکه بزودی جدول‌کاری و کف پوش گذاری در میدان 15 خرداد آغاز می‌شود، افزود: کف پوش گذاری در این بخش در دستور کار قرار گرفته است و بزودی در این زمینه اقدام می‌شود.وی عنوان کرد: نصب وسائل ورزشی با هدف ایجاد انگیزه ورزش، احترام به حقوق شهروندی، ارتقای سلامت جسم و روان و توسعه ورزش در منطقه خانه سازی انجام شده است.
وی  با بیان اینکه بدون شک ایجاد انگیزه و ترغیب شهروندان به تندرستی و سلامت جسم از جمله وظایف مدیریت شهری بوده و این مهم با تجهیز پارک‌ها و عرصه های فضای سبز به وسائل ورزشی قابل دستیابی خواهد بود.
 اسکندری‌نیا  افزود: ورزش، بخشی از زندگی سالم است و در دهه های اخیر هر روز به تعداد کسانی که ورزش می کنند افزوده می شود و وجود فضاهای ورزشی در همه جای دنیا حق شهروند است که در این راستا امکاناتی مهیا شده تا شهروندان با کمترین هزینه و امکانات، سلامت جسمی و روانی خود را حفظ کنند.وی خاطر نشان کرد: انجام فعالیت های ورزشی را تاثیر مهمی بر سلامت جسمی و روانی افراد و به تبع آن جامعه دانست و گفت هر قدمی که در راستای افزایش امکانات و پرداختن به این فعالیت ها برداشته شود، قابل تقدیر است. شهردار شوشتر تاکید کرد: فاز دوم عملیات روکش آسفالت معابر منطقه تعاونی یک کارون جهت رفاه و آسایش حال شهروندان درحال انجام است.
وی افزود: در راستای ارتقاء کیفی آسفالت محلات و بهسازی آسفالت معابر، عملیات روکش آسفالت خیابان های منطقه تعاونی یک کارون آغاز گردیده است و در مناطقی مانند کوی شهید فهمیده، باقت قدیم شهر و... نیز آسفالت معابر با سرعت ادامه دارد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه