اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

رهبری بر جهاد اقتصادی تاکید دارند

امام جمعه شوشتر گفت: رهبری معظم انقلاب بر جهاد اقتصادی و تقویت بنیه‌های اقتصادی کشور تاکید فراوان دارند، نباید از این بخش ضربه پذیر باشیم.
آیت الله شکراله سلیمانی در یادواره شهدای بمباران کشت و صنعت کارون شوشتر اظهار داشت: در سال‌های اخیر نامگذاری‌های انجام شده از سوی رهبری معظم انقلاب همگی در راستای جهاد اقتصادی است، باید این رویه را بسیار دقت کنیم و متوجه باشیم رهبری به کدام سمت و سو هدایت می‌کنند.
وی افزود: اگر کشوری قوی از نظر نظامی باشیم، از نظر علمی، دانشگاهی، حوزی و سیاستمداران قوی در رتبه نخست جهان باشیم ولی اقتصاد ضعیف داشته باشیم از همین بخش ضربه کاری خواهیم خورد، باید توجه داشته باشیم که برای تقویت این بخش باید برنامه ریزی کنیم و کار شبانه روزی را در دستور کار قرار دهیم.
وی تاکید کرد: کشوری که از شهادت بترسد بی شک ذلت برایش رقم خواهد خورد، اگر در شرایط کنونی قدردان جایگاه شهدا و درس های بسیار عمیق این شهیدان نباشیم بی شک کفران نعمت، باید دریغ نعمات خواهد شد و این یک اصل است.
سلیمانی افزود: روزی که صدام در بغداد مصاحبه خود را سه روز آینده در اهواز اعلام کرد یک بلوف سیاسی و نظامی نبود، بلکه واقعا باورش بود، زیرا در آن روزها هر چه آمریکا می‌خواست در کمتر از یک هفته در جهان رقم می‌خورد، الان آمریکا به شرایطی رسیده که سال‌هاست برای سوریه و ایران و... برنامه ریزی می‌کند و نقشه می‌کشد ولی ناکام می ماند.
امام جمعه شوشتر در بخش‌های دیگری از سخنانش تاکید کرد: اگر آمریکا در یمن، عراق، سوریه و ... ناکام مانده است تنها به دلیل این است که روحیه مقاومت ایران صادر شده است، این صدور انقلاب و روحیه ایستادگی تنها به دلیل جنگ بود، دشمن با جنگ با ایران خود عامل نشر این روحیه شد.
وی گفت: الان در جهان هر کشور و ملتی به دنبال عزت است، پشت سر مردم ایران از روحیه جهاد و مقاومت بهره می‌برد و در این مسیر گام بر می‌دارد، راه دشواری است ولی پیروزی در این راه است.
وی با اشاره به برخی خیانت‌ها از سوی کشورهای اسلامی در جنگ تحمیلی عنوان کرد: در جنگ تحمیلی پول را کویت، آواکس و تجهیزات را عربستان در اختیار عراق گذاشت، برخی از کشورهای اسلامی نیز با حمایت و سکوت از صدام در مقابل مردم ایران حمایت کردند، در جنگ تحمیلی 80 کشور از عراق حمایت کرد.
سلیمانی تاکید کرد: در جنگ ایران و عراق نیروهای جنگنده اردنی، عربستانی و... اسیر شد، این ها همه نشان از حمایت همه جانبه از صدام برای مقابله با مردم ایران است، استکبار از ایران زمین و منابع نمی‌خواست، بلکه فقط از اسلام و روحیه مقاومت اسلامی ترس داشت که این روحیه امروز در جهان منتشر شده است.
وی عنوان کرد: مردم ایران در مقابل ظلم ایستادند، این درس از از کربلا یاد گرفتند، زیرا خداوند ظالم و پذیرنده ظلم را در جهنم در یک جایگاه قرار می‌دهد.
وی تاکید کرد: امروزه باید هم یاد شهدا را گرامی بداریم و هم بر کیفیت و تعداد یادواره‌های شهدا در جامعه بیافزاییم، زیرا این فرهنگ را باید به خوبی نشر دهیم، مقام معظم رهبری تاکید دارند که اگر شما جنگ را روایت نکنید، دشمن آن چنانی که بخواهد و به سودش است آن را روایت می‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه