اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

دو پروژه پیاده‌روسازی مرکز شهر شوشتر آغاز شد

شهردار شوشتر گفت: دو پروژه پیاده‌روسازی در مرکز شهر شوشتر توسط شهرداری آغازشده است و سرعت عمل در اجرای این پروژه‌ها نیز قابل‌قبول است.
عباس اسکندری نیا در گفت‌وگویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: دو پروژه پیاده‌روسازی که در هفته‌های گذشته وعده آغاز آن داده‌شده بود، آغازشده است و با سرعت در حال پیگیری هستند.
وی افزود: نخستین پروژه در خیابان طالقانی از مسجد آل طیب تا چهارراه شهید رجایی است، این پروژه با سرعت خوبی در حال جدول‌گذاری و کف‌پوش گذاری است.
شهردار شوشتر تاکید کرد: در حال حاضر پروژه دوم که از خیابان شهید(خیابان سادات) آغاز می‌شود و تا چهارراه امام خمینی(ره) ادامه می‌یابد نیز آغازشده است و در حال جدول‌گذاری است.
وی با اشاره به اجرای این پروژه‌ها تاکید کرد: در این پروژه‌ها جدول‌های فرسوده و کوتاه تخریب و جدول‌های جدید نصب می‌شود و کف‌پوش گذاری نیز در مسیرهای اعلام‌شده نیز اجرا می‌شود.
این مقام مسئول به پروژه‌های آسفالت در مرکز شهر شوشتر نیز اشاره کرد و عنوان کرد: در بافت قدیم روکش آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها با سرعت در حال اجراست و نیروهای شهرداری در گرمای طاقت‌فرسا در حال تلاش هستند که از همکارانم در این زمینه تشکر می‌کنم.
وی خاطرنشان کرد: در منطقه خانه‌سازی نیز در حال آسفالت برخی معابر و خیابان‌ها هستیم که امیدواریم این اقدامات موجبات رضایتمندی مردم و ارتقای سطح کیفی تردد در این منطقه شود.

*زیرگذر باید آسفالت شود
شهردار شوشتر به اقدامات شهرداری در پروژه بزرگ زیرگذر شوشتر نیز اشاره کرد و افزود: همه فعالیت‌های مورد تعهد پیمانکار انجام‌شده است.
اسکندری نیا با اشاره به پایان فعالیت پیمانکار خاطرنشان کرد: پیمانکار با اجرای جدول کاری، نازک سازی آیلندهای وسط جاده عملاً اقدامات و تعهدات خود را در پروژه به پایان رسانده است و به‌زودی پروژه را به شهرداری تحویل می‌دهد.
وی عنوان کرد: شهرداری در اسرع وقت پس از اقدامات اولیه و مناسب‌سازی مسیرها، اقدام به آسفالت پروژه زیرگذر می‌کند و پروژه تکمیل می‌شود.
شهردار شوشتر گفت: همه تلاشم بر این بوده است که بدون فوت وقت پروژه برای تردد مردم آماده شود و این زیرگذر در ماه‌های گذشته سرعت بسیار خوبی برای تکمیل و بهره‌برداری داشته است.

*سواحل شوشتر ایمن شده است
شهردار شوشتر درباره استفاده از سواحل رودخانه در ایام گرم سال افزود: امسال آمار بسیار خوبی در غریق خوزستان به خود اختصاص داده‌ایم و بخش زیادی از آمار کشته‌های شوشتر کاهش فاحش داشته‌اند.
اسکندری نیا با ارائه آمار مقایسه‌ای در سواحل شوشتر اظهار کرد: در سال 97، در اثر حوادث غرق‌شدگی در شوشتر، 256 مغروق داشتیم که 11 نفر از این تعداد فوت کردند و مابقی احیا شدند. در سال 98 نیز پنج نفر در مناطق ممنوعه غرق شدند که فوت کرده‌اند.
وی افزود: سه ایستگاه امداد و نجات در منطقه وجود داشته که امسال این تعداد به شش ایستگاه افزایش‌یافته است و 27 نیرو نیز از ساحل محدوده شوشتر محافظت می‌کنند.
وی درباره مساحت سواحل شهر شوشتر خاطرنشان کرد: وسعت این سواحل بیش از 160 هکتار است و  قطعاً این اقدامات هزینه‌هایی برای شهرداری دربردارد.
اسکندری نیا بیان کرد: از 160 هکتار ساحل محدوده شوشتر، 80 هکتار آن نیازمند ایمن‌سازی است و خطراتی که منجر به فوت می‌شود، عمدتاً در این محدوده‌ها اتفاق می‌افتد که انتظار می‌رود در این زمینه به ما کمک شود.
وی تصریح کرد: امسال دزفول و شوشتر در نگهداری از ساحل‌ها پیشرو بوده‌اند و این موضوع نباید موجب شود که به این شهرستان‌ها کمتر توجه شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه