اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

دانشگاه علمی کاربردی آذین شوشتر؛ در مسیر ارتقا

اختصاصی شوشترنامه| رئیس جدید دانشگاه علمی کاربردی شوشتر؛ جوان شایسته از جمع جوانان خوش آتیه و تحصیل‌کرده شوشتر «دکتر سید احسان علوی» در نشست مطبوعاتی که با حضور برخی از اصحاب رسانه و خبر شهرستان شوشتر برگزار شد اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی شوشتر در چهار ماه گذشته در بخش توسعه ای و بهبود کیفیت آموزشی شرایط بسیار مطلوبی را کسب کرده است و به این دلیل برای ارتقای وضعیت موجود به شرایط ایده آل در حال برنامه ریزی هستیم.
وی به شفافیت در امور دانشگاه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در همه امور در دانشگاه به دنبال شفافیت هستیم، به این دلیل می کوشیم تا حتی پرداخت های مالی به اساتید دانشگاه بر اساس ضوابط و شفافیت باشد.
وی به بهبود پرداخت ها اشاره کرد و گفت: قبلا به حساب مدرسان وجهی پرداخت می شد که مشخص نبود رقمی واریزی از چه فرمولی پیروی می کند، ولی در حال حاضر با صدور فیش و ارائه به مدرس مشخص است که غیبت ها و حق التدریس از چه روشی محاسبه شده است و این اقدام باعث شفافیت در امور شده است.
این مقام مسئول به فعالیت در حوزه دانشجویی اشاره کرد و گفت: در حوزه دانشجویی فعالیت های خوبی انجام شده است، یکی از اقدامات بسیار موثر در این حوزه تجمیع کلاس های درس در سه روز در هفته و سه روز پایانی هفته، مقرر شده است از دانشجویان شاغل نیز لیستی تهیه شود که مدرسان و واحد آموزش با آنها همکاری بیشتری داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: تفکیک دانشجویان شاغل و غیرشاغل و ارائه به مدیرگروه ها و اساتید جهت برنامه ریزی درسی مناسب و کمک به دانشجویان شاغل که این اقدام باعث می شود تا بخش زیادی از مشکلات دانشجویان برطرف شود، از طرفی مشخص کردن متصدی رشته ها برای سهولت مراجعه و تسریع در رفع مشکلات و انجام کارهای مورد نظر دانشجویان در واحد آموزش دانشگاه که پیش از این به این صورت برنامه ریزی شده و منظبط نبود.
علوی به فعالیت ها در حوزه ایجاد شغل در سطح شهرستان شوشتر اشاره کرد و گفت: ارائه بیش از ۵۰ دوره عملی، کوتاه مدت و با هزینه ناچیز در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی همشهریان عزیز به گونه ای که شخص بتواند پس از گذراندن دوره کسب و کار مستقلی راه اندازی نماید، تلاش شده است تا هزینه این دوره ها بسیار ناچیز باشد و کلاس ها واقعا کاربردی و اجرایی برگزار شود.
وی خاطر نشان کرد: از دیگر فعالیت های انجام شده در این چهار ماه تدوین کتابچه توانمندیهای صنعتی مرکز آذین جهت ارتباط هرچه بیشتر با صنعت و فهرست کردن خدمات صنعتی که دانشگاه علمی کاربردی مرکز آذین می تواند به صنعت ارائه دهد تا از توان موجود در این دانشگاه بتوان بهره بهتری برد و به صنعت موجود در مجاور این دانشگاه نیز کمک رساند.
رئیس دانشگاه آذین شوشتر عنوان کرد: در حوزه پژوهشی در دانشگاه فعالیت های متعددی انجام شده است و در این مدت کوتاه چندین مقاله به صورت سمینار و ارائه و سخنرانی برگزار شده است که همین مسئله با جدیت و ارتقای کیفیت ادامه خواهد داشت.
وی به بهبود در امور کارگاهی و آزمایشگاهی در دانشگاه نیز اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته بسیاری از رشته های موجود در دانشگاه که نیاز به برگزاری کارگاه و آزمایشگاه داشتند به صورت بی نظم کارگاه ها را برگزار و حتی برگزار نمی کردند، برای بهبود در امور و برگزاری کارگاه ها و از دانشگاه های موجود در شهرستان بهره بردیم و الان در این بخش مشکل خاصی وجود ندارد.
علوی تاکید کرد: در بخش فعالیت های فوق برنامه، در دانشگاه با همکاری آموزش و پرورش شهرستان شوشتر زبان کده ای راه اندازی شده است که در حال فعالیت است، برای بهبود و ارتقای سطح منزلت اساتید دانشگاه پارکینگ اساتید را از دانشجویان تفکیک کردیم تا سهولت در تردد بوجود آید.
وی عنوان کرد: یکی از مشکلات دانشگاه آذین نبود فضای آموزشی متخص خود است، در تلاش هستیم تا با همکاری اعضای هیئت امنا زمینی برای این دانشگاه اختصاص دهیم و برای طراحی و ساخت آن برنامه ریزی کنیم.
وی در پایان از همه دت اندرکاران، اعضای هیئت امنای دانشگاه، دانشجویان و همکاران در این دانشگاه برای همکاری در راستای بهبود شرایط و ارتقای سطح کیفیت امور تشکر کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه