اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

آنچه در انتخاب معاون عمرانی فرماندار مغفول ماند

آنچه در انتخاب معاون عمرانی فرماندار مغفول ماند
مجتبی نارنج پور- روزنامه نگار: متقاعدسازی مدیران بالادست برای پذیرش سمت معاونت عمرانی فرمانداری شوشتر از دستاوردهای بزرگی است که می توان آن را مدیون فعالیت های بسیار زیاد و زیربنایی فرماندار شوشتر دانست، فرمانداری که خود در فعالیت های عمرانی دستی بر آتش دارد و دغدغه مندی ایشان باعث شده تا در ماه های گذشته فعالیت عمرانی در شهرستان شوشتر رونق چشم گیری داشته باشد، این سمت می تواند با نظارت بیشتر بر امور عمرانی، فعال سازی پروژه های راکد و راه اندازی پروژه های جدید مسیر توسعه شوشتر را سریعتر و بهتر کند که به دلیل این درآیت از فرماندار شوشتر و دست اندرکاران این مهم بویژه استاندار خوزستان و معاونت سیاسی-اجتماعی استانداری خوزستان تقدیر و تشکر می کنیم.
ولی آنچه در این بین مغفول ماند، فارغ از خوش آمدگویی به نخستین معاون عمرانی شوشتر جناب قلاوند بومی گزینی و شایسته سالاری از نیروهای منطقه است، شعاری که سردادن آن بسیار ساده و نیل به آن دور از دسترس است، جوانان شهرستان شوشتر بی شک هم متخصص و هم تجربه در امور عمرانی دارند، دلیل این گزینش مایوس کننده برای جوانان و متخصصان شهرستان شوشتر چیست؟ چه کسی نمی خواهد این سمت ها که بی شک امکان پرکردن آنها در شهرستان شوشتر وجود دارد توسط جوانان، تحصیل کردگان و فعالان شهرستان شوشتر پر شود؟
آنچه در ماه های گذشته از انتخاب فرمانداری بومی و جوان، شهرداری بومی و جوان تجربه شده است تنها مثبت و کارآمدی بوده است که باعث رضایتمندی مردم شریف شهرستان شوشتر و گتوند شده، حال چرا این سمت حساس باید از شهرستانی دیگر تامین شود؟ در این بین جا دارد از شورای اسلامی شهر شوشتر به دلیل گزینش شهرداری جوان و بومی که قطعا ثمره این انتصاب تاکنون کام مردم را شیرین کرده است و شیرین تر خواهد کرد تشکر کنم، ولی این متد چرا الگوی موفقی برای سایر انتصابات در شهرستان شوشتر نمی شود؟
جوانان شهرستان شوشتر باید افقی برای پیشرفت خود داشته باشند، یعنی فردی که مثلا مهندس عمران می شود، در شوشتر در سمتی مشغول به کار است اگر خود را به خوبی نشان داد و توانایی خود را به اثبات رساند باید پشت درهای انتصاب های غربومی بماند، چرا؟
این مسائل است که باعث می شود جوانان شوشتری برای پیشرفت هیچ امیدی به ماندن در شهرستان نداشته و برای ارتقای درجه مجبور به خروج از شهرستان شوند، شوشتر در سمت های حساس جولانگاه مدیران غیربومی است، این مهم برای آینده نیروی انسانی شهرستان شوشتر اصلا مناسب نیست.
جا دارد در مقام یک روزنامه نگار از نماینده محترم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی این سئوال را مطرح کنم، واقعا جوان گرایی و بومی گزینی شما در آینده این شهر چه تاثیری خواهد داشت؟ وقتی سمت های حساس با جوانان شهرهای دیگر اشغال می شود آینده سمت هایی مانند فرمانداری، معاونت فرماندار، معاونان مدیرکل و... نیز قطعا از آن مردم شوشتر نخواهد بود و قدرت چانه زنی و لابی گری در انتصابات آینده شوشتر را نشانه رفته است، واقعا انتصابات در شوشتر، آینده روشنی نخواهند داشت و نمی توان امیدوار بود که روزی از همین جوانان شوشتر کسی در سمت حساسی انتخاب شود، این مهم تنها نتیجه اقدامات امروزی است که از حضرتعالی انتظار می رود، نیروسازی که امروز از شما انتظار می رود نباید با چشم پوشی به فرصت سوزی آینده مبدل و هجرت جوانان را از شهر آبا و اجدادیشان رقم بزند.
بهتر است در چندین سال گذشته به سمت هایی که در استان خوزستان به جوانان شوشتر اختصاص یافته است نگاهی کنیم، شمار این سمت ها به انگشتان یک دست هم نمی رسد، واقعا چه کرده ایم و برای آینده چه برنامه ای داریم، چرا در سال های گذشته برای آینده مدیریتی استان فکری نکرده و برای تصدی سمت ها گامی برداشته نشده ایم، وقتی سمت های موجود در استان را رها کنیم، بی شک انتظاری نیست که در انتصاب های  شهرستان شوشتر قدرتی برای لابی گری و چانه زنی داشته باشیم، ادارات کل در خوزستان مملو از کارشناسان بی حامی است که از شوشتر مجبور به هجرت شده و در استان به دلیل بی پشت و پناه بودن در لابی گری های قدرت ناتوان از تصدی سمت هایی هرچند کوچک شده اند، نه از آنها حمایت شده است، نه در سمت های شهرستان از آنها استفاده شد، واقعا چه خواهد شد؟
در پایان ضمن خوش آمدگویی مجدد به جناب قلاوند، نخستین معاون عمرانی فرمانداری شوشتر و آرزوی توفیق برای ایشان و تشکر از فرماندار شهرستان شوشتر برای راه اندازی این سمت در چارت اداری فرمانداری و نماینده شهرستان های شوشتر و گتوند در حمایت ها در این زمینه امیدوارم در انتصابات آتی نیروسازی و کادرسازی فارغ از خط کشی های سیاسی و انتخاباتی گذشته و آینده در دستور کار قرار گیرد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه