اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید هفته‌نامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار هفته‌نامه «شوشترنامه» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ هفته‌نامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار هفته‌نامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت هفته‌نامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار هفته‌نامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خودکفایی تولید گوشت قرمز در کوتاه مدت امکان پذیر نیست

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: باید برای افزایش ۱۰۰ هزار تنی گوشت قرمز برنامه ریزی داشته باشیم زیرا نمی‌توان در کوتاه مدت و به راحتی به این موضوع دست پیدا کنیم.
نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش تولید نهاده‌های دامی در داخل کشور، گفت: در سال‌های گذشته مصرف گوشت کشور حدود 900 هزار تن بود که 800هزار تن آن در داخل کشور و 100هزار تن دیگر آن از طریق واردات تامین می‌شد.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به خشک‌سالی موجود در کشور شاهد کاهش جمعیت دام عشایر در ایران مرکزی و شرق ایران بوده‌ایم، تصریح کرد: شاید نتوان در کوتاه مدت نهاده‌های مورد نیاز دامداران کشور را در داخل تامین کنیم اما این هدف در دراز مدت دست یافتنی است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای تولید گوشت قرمز مجبور هستیم بخشی از نهاده مورد نیاز کشور را از طریق واردات تامین کنیم، ادامه داد: در برنامه ششم توسعه مشخص شده است که باید سالانه چه میزان گوشت قرمز تولید شود، باید برای افزایش 100 هزار تنی گوشت قرمز برنامه ریزی داشته باشیم زیرا نمی‌توان در کوتاه مدت و به راحتی به این موضوع دست پیدا کنیم.
افضلی با تاکید بر اینکه در حال حاضر با هدف در نظر گرفته شده برای تولید گوشت قرمز در برنامه ششم توسعه فاصله داریم و به آن دست پیدا نکرده‌ام، عنوان کرد: در سال جاری با خروج دام از کشور نه تنها به هدف تعیین شده در زمینه تولید گوشت دست پیدا نکرده‌ایم بلکه با آن فاصله نیز یافته‌ایم.
وی ادامه داد: باید از خروج دام مولد از کشور جلوگیری شود، اگر دست برخی کشورهای منطقه در پس پرده قاچاق دام مولد از کشور باشد باید به عنوان موضوع امنیتی با آن برخورد کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در بلند مدت اگر واحدهای پروار بندی با پرداخت تسهیلات بلند مدت کم سود احداث شود و دام عشایر را به موقع خریداری کنند می‌توان دام مورد کشور را نیز در داخل تولید کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه